Windows

Microsoft, OneDrive Uygulamasını Windows 10 için Gelişmiş Web Uygulamasına Dönüştürüyor

Microsoft, OneDrive uygulamasının Evrensel Windows Platformu (Universal Windows Platform – UWP) sürümünü, modern bir Gelişmiş Web Uygulaması’na dönüştürüyor.

Windows 10’da, OneDrive’da depolanan dosyalarınıza iki uygulamayla erişebilirsiniz. Dosya Gezgini’ni kullanarak dosyaları görüntülemenizi ve yüklemenizi sağlayan yerleşik bir senkronizasyon istemcisini kullanabilirsiniz veya Microsoft Store’dan alabileceğiniz OneDrive uygulamasıyla kullanabilirsiniz.

Microsoft‘un güncellediği sürüm Microsoft Store uygulamasıdır ve Windows Latest’e göre yeni sürüm, Windows Insider Programının Fast kanalında kayıtlı olan cihazlar için kullanılabilir durumda.

Microsoft Store - OneDrive

Bu yeni sürümde yine birden fazla hesap ekleyebilirsiniz. Dosyaları manuel olarak yükleyebilir, son dosyaları, fotoğrafları, paylaşılan dosyaları ve geri dönüşüm kutusunun içeriğini görüntüleyebilirsiniz.

Web deneyiminden beklediğiniz gibi, klasörler artık yükleme, paylaşma, taşıma, kopyalama, yeniden adlandırma, albüm oluşturma, yazılım dosyaları oluşturma ve görünümleri değiştirme seçenekleri ile daha zengin bir üst menü sunuyor.

Bir dosyayı seçmek veya sağ tıklatmak, indirme, paylaşma, taşıma, kopyalama, albüme ekleme, kapak olarak ayarlama, geçmişi görüntüleme ve daha pek çok seçeneğe erişmenizi sağlar.

Uygulama şu an için Insider kullanıcıları için kullanılabilir durumda. Herkes tarafından ne zaman kullanılabilir olacağı maalesef belli değil.

İlgili  Tüm Microsoft Teams klavye kısayolları!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir