Windows

Microsoft, Windows 10 Takvim için değişikliğe gidiyor

Aggiornamenti Lumia tarafından ortaya çıkarılan ekran görüntülerine göre, Fluent Design öğelerini içeren ve UI öğelerinin bazılarını daha temiz bir görünüm elde etmek için yeniden konumlandıran görsel revizyonun Takvim için geliştirilme aşamasında bir versiyonunu gösteriyor.

Ekran görüntülerine göre Microsoft, Takvim uygulamasının sürümü ile beta sürümleri arasında geçiş yapmanıza olanak sağlayan bu tasarıma geçiş yapacak. Bunu, özellikle Microsoft yeni Outlook.com deneyimini test etmeye başladığında, diğer Office hizmetleriyle yapıldığını görmüştük.

Tasarımın kendisine gelince, Aggiornamenti Lumia, yeni uygulamanın arkaplan resmi olarak yeni bir manzara temasının varsayılan olacağını söylüyor. Menü bölümüne yeni Fuent Design elemanları da ekleniyor.

Microsoft, Windows 10 Takvim için değişikliğe gidiyor

Sızan ekran görüntülerini geçerli Takvim uygulamasıyla karşılaştırırsanız, Microsoft’un bu yeni sürümde bazı UI öğelerini kaydırdığını da görebilirsiniz. Örneğin, yeni bir etkinlik oluşturma düğmesi artık pencerenin sol üst kısmında, her zaman erişilebilen kalıcı bir konumda bulunuyor. Aynı şekilde, minyatür ay görünümü, takviminiz hafta görünümüne ayarlanmış olsa bile sürekli olarak görünmektedir.

Pencerenin üstündeki ay ve yılın yazı tipi artık daha koyu renktedir, ancak geçerli uygulamaya kıyasla daha az yer kaplar. Aylar veya günler arasında gezinmek için oklar da ay adının soluna kaydırılmıştır ve bir ayar çarkına her zaman üst çubuktan erişilebilir.

Kişiler, Posta ve Yapılacaklar uygulamalarına kısayollar sol menü çubuğunda kullanılabilir durumda kalır.

Bu güncellemenin, kullanıcıların test etmesi için ne zaman indirilmeye sunulacağı konusunda bir haber yok. Önümüzdeki aylarda bunun Insider’ların test etmesine uygun şekilde sunulacağını düşünüyoruz.

İlgili  Windows 10 2004 Güncellemesi için 18980 Yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir