Windows

Microsoft, KB4515384 güncellemesindeki Başlat Menüsü problemini inceliyor

Bazı cihazlarda Başlat Menüsü ve arama yapmayla ilgili problemler yaşandığı bildiriliyor. Ancak Microsoft çözüm için çalışıyor.

Microsoft, toplu bir güncelleştirmenin ardından Windows 10‘da görünen arama ile ilgili başka bir hatayı incelemeye başladı. Bazı kullanıcılar KB4515384 güncellemesini yükledikten sonra Başlat Menüsü ile ilgili problemleri bildirdiler. Bu, geçen hafta ortaya çıkan yüksek CPU kullanım sorunundan ayrı bir konudur.

Bu yeni sorun Başlat Menüsünün görünmemesine, çalışmamasına veya Kritik Hata olarak çalıştığını belirten bir hata iletisinin ortaya çıkmasına neden olabilir. Sorun, görev çubuğundaki Windows Arama‘yı da bozuyor. Ortaya çıkan kritik hata, “Başlat menünüz çalışmıyor. Bir sonraki oturum açışınızda düzeltmeyi deneyeceğiz.”

Sorun yalnızca belirli sayıda cihazı etkiliyor gibi görünüyor. 18362.329 sürümündeki hatayla ilgili bir olasılık olsa da, “BingSearchEnabled” Kayıt defteri anahtarını etkinleştirmek sorunu çözmez. Microsoft sorunu çözerken Başlat menüsünü ve Windows Arama’yı kullanmanıza yardımcı olabilecek güncelleştirmeyi kaldırarak sorunu geçici olarak çözebiliyorsunuz.

Microsoft’un bu problemle ilgili ilerlemesini görmek için buradan destek sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili  Microsoft Windows 10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir