Windows

İsteğe Bağlı Güncelleştirmeler özelliği Windows 10 2004 ile geliyor

İsteğe Bağlı Güncelleştirmeler özelliği 2020 baharında gelecek olan 2004 güncellemesi ile Windows 10’a ekleniyor.

Windows 10 2004 güncellemesi (Mayıs 2020 Güncellemesi olarak biliniyor), kullanıcılara isteğe bağlı güncelleştirmelerin üzerinde daha fazla kontrol sağlayacak. 2004 geliştirmesinin bir parçası olarak, Windows 10 18980 sürümünden itibaren, Windows Update ayarları sayfası, cihazınıza manuel olarak hangi isteğe bağlı güncellemelerin yükleneceğini görüntülemenizi ve karar vermenizi sağlayan yeni bir “İsteğe Bağlı Güncelleştirmeleri görüntüle” bağlantısı içerecek.

İsteğe Bağlı Güncelleştirmeler

Bu güncelleştirmeler, Windows 10’un çalışması için gerekli olmayan güncelleştirmelerdir. Genellikle, bunlar Microsoft ve Microsoft dışı ürünler ve üçüncü taraf sürücüler (örneğin yazıcılar, kameralar, usb cihazları vb.) için yapılan güncelleştirmeleri içermektedir.

Windows 10 - İsteğe Bağlı Güncelleştirmeler

Windows 10 – İsteğe Bağlı Güncelleştirmeler

Kritik olmayan güncellemeleri yükleme özelliği uzun zamandır vardı, ancak Windows 10’da bu güncellemeler otomatik olarak yükleniyordu ve çoğu zaman daha fazla soruna yol açabiliyordu. Windows Update’i kullanarak sorun yaşama şansını azaltmak için, bir sonraki sürüm kullanıcıların isteğe bağlı güncellemeleri manuel olarak indirme ve yükleme seçeneğini geri getiriyor.

Ancak yeni özellik, Windows 10’un sürücü güncellemelerini otomatik olarak algılamayı ve yüklemeyi durduracağı anlamına gelmiyor. Aygıt sürücüleri otomatik olarak yüklenmeye devam edecek, ancak yalnızca gerekli olmayan paketler bu bölümde bulunabilecek.

İlgili  Windows 10 2004 güncellemesi bazı bilgisayarlarda engellendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir