Windows

Windows 10 1709 desteği 13 Ekim 2020’ye kadar uzatıldı

Microsoft, yaşanan COVID-19 salgını nedeniyle Windows 10 1709 sürümünün destek sonunu altı ay uzatmaya karar verdi.

Windows 10 1709 (Fall Creators Update) sürümü için destek döngüsü geçen yıl Home ve Pro sürümlerinde sona ermesine rağmen, Windows 10‘un Enterprise, Education ve IoT Enterprise sürümlerinin 14 Nisan 2020‘de hizmet sonuna ulaşması bekleniyordu. Ancak, Microsoft altı ay daha destek vermeye karar verdi.

COVID-19 (korona virüs) nedeniyle sağlıkla ilgili endişeler ve işletmeler üzerindeki etkisi nedeniyle, yeni bir özellik güncelleştirmesi uygulamak zorunda kalmamak için fazladan yük eklemekten kaçınmak doğrultusunda Microsoft, Fall Creators Güncelleştirmesi desteğini 13 Ekim 2020‘ye kadar uzatmaya karar verdi.

Yeni destek sonu tarihi, hala Windows 10’un eski sürümünü çalıştıran şirketlerin Windows Update, Windows Server Update Services ve Microsoft Update Kataloğu aracılığıyla altı ay daha kalite ve güvenlik güncellemeleri almaya devam edeceği anlamına geliyor.

Microsoft, 1709 sürümünü desteklerken, şirketlere ayrıca güncelleştirmeleri daha da hızlı almak için Windows Update kullanmalarını öneriyor.

İlgili  İkinci Ekranda Windows Görev Çubuğunu Devre Dışı Bırakmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir