Windows

Windows 10 2004 Güncellemesi için 19603 Yayınlandı

Microsoft, Windows 10 2004 güncellemesi için 19603 numaralı yeni güncelleştirmesini yayınlandı. Bu yeni güncellemeyle ilgili notları bu yazımızdan okuyabilirsiniz.

Windows 10 2004 güncellemesinin önizleme sürümü olan Windows 10 2004 19603, Windows Insider Programının Fast kanalında kayıtlı cihazlar için indirilmeye sunuldu.

Windows 10 2004 Sürümü 19603

Windows 10 2004 19603 ile, Dosya Gezgini‘nin artık sol gezinme bölmesinde yeni bir Linux seçeneğiyle Windows Subsystem for Linux ile entegre oluyor.

Linux simgesini seçtiğinizde, tüm dağıtımlarınızın bir görünümünü görür ve bunları seçtiğinizde bu dağıtım için kök dosya sistemine inebilirsiniz.

Dosya Gezgini ile Linux entegrasyonu

Dosya Gezgini ile Linux entegrasyonu

Depolama ayarlarında, bilgisayarınızda yer açmak için silebileceğiniz dosyaların önerilerini görmek için yeni bir seçenek geliyor.

Yeni “Temizleme önerilerine bakın” içinde, büyük veya kullanılmayan dosyaların, bir süredir kullanmadığınız uygulamaların ve buluta önceden yüklenmiş dosyaların kopyalarının bir listesini bulabileceksiniz.

Windows 10, dosyaları ve uygulamaları silme kararını veremez, ancak alanınız doluyorsa, ayarlar sayfası kullanılmayan dosyaları silme ve diğer dosyalar için daha fazla yer açmak için uygulamaları kaldırmanıza olanak tanır.

Bu sürümden itibaren Ekran Okuyucusu, Excel’deki Fikirler bölmesiyle otomatik olarak etkileşim kurarken tarama modunu artık etkinleştirmeyecektir. Ayrıca, yeni Microsoft Edge’de Ekran Okuyucusu artık otomatik olarak tarama modunu etkinleştiriyor ve web sayfalarını okumaya başlıyor.

Yeni test yapısı aynı zamanda bazı düzeltmeleri ve bazı bilinen sorunları da düzeltiyor. Örneğin, Microsoft BattlEye anti-cheat yazılımının belirli sürümleri için bir uyumsuzluk sorununu düzeltiyor. Microsoft Teams’de görüntülü arama yapmaya çalışırken web kameralarının düzgün çalışmamasına neden olan sorunu gideriyor.

Ayrıca, Microsoft artık Canon’un en son CR3 ham biçimini Windows 10’da destekleyen Microsoft Store aracılığıyla güncellenen “Raw Image Extension” nın güncellenmiş bir sürümünü sunuyor.

İlgili  Windows 10 Yapı 18362.10005 (1909) Yeni Özelliklerle Beraber Çıktı

Microsoft, 19603’teki tüm geliştirme, düzeltmeler ve bilinen sorunları buradaki sayfasında listelemektedir.

Windows 10 2004 Sürümü İndir – Yapı 19603

Güncelleme hemen Windows Insider Slow Ring ile kullanılabilir. Önizleme yapısı cihazınıza otomatik olarak indirilir ve yüklenir, ancak güncellemeyi her zaman AyarlarGüncelleştirme ve Güvenlik> Windows Update ve Güncellemeleri denetle düğmesini tıklayarak alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir