Windows

Microsoft, Windows Defender’ın ismini değiştiriyor

Microsoft yavaş yavaş Windows Defender isminden uzaklaşıyor. Uygulamanın ismi yakında Microsoft Defender olarak değişecek!

Microsoft, Android‘ için Defender ATP yayınlamayı planlıyor ve Windows markasını bu isimden silmek gayet mantıklı. Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi‘nde Microsoft, Microsoft Defender‘dan bahsetmek için Windows Güvenlik uygulamasını sessizce güncelledi.

Örneğin, “Windows Defender Çevrimdışı Tarama” adını “Microsoft Defender Çevrimdışı Tarama” olarak değiştirdi. Windows Güvenlik uygulamasının diğer bölümleri bile, ‘Windows Defender’ın tüm adlarını kaldıracak şekilde güncelledi.

Microsoft Defender

Microsoft Defender

Bu değişiklikler, 2004 sürümü olarak da bilinen ve ’20H1′ kod adı verilen Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi’nin bir parçası olarak gelecek.

Windows Defender ve ilişkili hizmetlerinin çoğu, Windows 10 sürüm 2004 ile birlikte Microsoft Defender olarak yeniden adlandırılacak.

Yeni ismin sadece Windows 10 ile sınırlı olmadığını belirtelim. Edge gibi diğer Microsoft ürünlerinde, Windows Defender SmartScreen, Microsoft Defender SmartScreen olarak yeniden adlandırılmış durumda.

İlgili  Windows 10 2004 Güncellemesi: En İyi 14 Yeni Özellik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir