Connect with us

Arama yapın

Windows

Microsoft, Windows Defender’ın ismini değiştiriyor

Windows Defender

Microsoft yavaş yavaş Windows Defender isminden uzaklaşıyor. Uygulamanın ismi yakında Microsoft Defender olarak değişecek!

Microsoft, Android‘ için Defender ATP yayınlamayı planlıyor ve Windows markasını bu isimden silmek gayet mantıklı. Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi‘nde Microsoft, Microsoft Defender‘dan bahsetmek için Windows Güvenlik uygulamasını sessizce güncelledi.

Örneğin, “Windows Defender Çevrimdışı Tarama” adını “Microsoft Defender Çevrimdışı Tarama” olarak değiştirdi. Windows Güvenlik uygulamasının diğer bölümleri bile, ‘Windows Defender’ın tüm adlarını kaldıracak şekilde güncelledi.

Microsoft Defender

Microsoft Defender

Bu değişiklikler, 2004 sürümü olarak da bilinen ve ’20H1′ kod adı verilen Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi’nin bir parçası olarak gelecek.

Windows Defender ve ilişkili hizmetlerinin çoğu, Windows 10 sürüm 2004 ile birlikte Microsoft Defender olarak yeniden adlandırılacak.

Yeni ismin sadece Windows 10 ile sınırlı olmadığını belirtelim. Edge gibi diğer Microsoft ürünlerinde, Windows Defender SmartScreen, Microsoft Defender SmartScreen olarak yeniden adlandırılmış durumda.

İlgili  Microsoft, KB4515384 güncellemesindeki Başlat Menüsü problemini inceliyor
Yorum yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam

Benzer Yazılar

Cloud

İnsanlar her zamankinden daha fazla, yüz yüze görüşmektense Zoom gibi web konferansı yazılımları ile yapılan sanal toplantıları kullanıyorlar. İlgili  Microsoft, Teams'deki gizlilik ve güvenlik...

Bilim

Bugün SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonu’na yanaşmak üzere bir roket fırlatacak. Ve bu durum şirket için her zamanki işlerden biri gibi görünse de, bu sefer...

Android

Android 11 için 3 Haziran’da yapılacak olan tanıtım etkinliği küresel salgın ve George Floyd’un ölümü nedeniyle ertelendi. İlgili  Microsoft, Teams'deki gizlilik ve güvenlik özelliklerini...

Google

Netflix Party Chrome eklentisi ile siz ve davet ettiğiniz arkadaşlarınızın uzaktan bir araya gelip Netflix’i izleyebilirsiniz. İlgili  Microsoft Artık Güvenlik Anahtarıyla Oturum Açmanıza İzin...