Windows

Windows 10’a Apple Spotlight benzeri bir başlatıcı geliyor

Microsoft, Windows 10 Çalıştır komutunu özel arama motorlarını ve eklentileri de destekleyecek modern bir arayüz ile değiştirmeyi planlıyor.

Microsoft, Windows 10‘da Apple’ın işletim sistemindeki Spotlight özelliğine çok benzeyen Çalıştır komutunun (Windows + R kısayolu) yerini alacak yeni bir başlatıcı uygulaması geliştiriyor.

Yeni başlatıcıdan sistem ve desteklenen eklentiler arasında anında uygulama ve dosya arama seçenekleri sunması bekleniyor, çünkü Microsoft ayrıca geliştiricilerin görünümü kullanmasına da izin verecek.

Windows 10'a Apple Spotlight benzeri bir başlatıcı geliyor

Buna ek olarak, sonuçları özel olarak açmak için Bing araması ve Microsoft Edge kullanan Başlat menüsünden oldukça farklı olan farklı arama motorlarının kullanımını da destekleyecektir.

Tabii ki, mevcut Çalıştır deneyimine benzer şekilde, yeni uygulama Komut İstemi, PowerShell, Kayıt Defteri ve diğer birçok kısayolun hızlı başlatılmasını destekleyecektir.

Başlatıcının ilk önizlemesinin Mayıs 2020’de gelmesi planlanıyor. Başlangıçta, yalnızca bazı temel arama işlevlerini destekleyecek, ancak gelecekteki güncellemelerde Microsoft, “Windows + R” değişimini güç sağlamak için daha fazla özellikle daha güçlü hale getirmeyi planlıyor.

Uygulama PowerToys paketinin bir parçası olarak dahil edilecek.

İlgili  Windows 10 Kamera Sorunlarını Düzeltme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir