Windows

Windows 10 2004 Güncellemesi Nedir ve Neden Yüklemeliyiz?

Windows 10’un bir sonraki ana sürümü olan 2004 güncellemesi yakında geliyor ve bilmeniz gereken tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Windows 10 2004 sürümü, Microsoft’un masaüstü işletim sistemi için dokuzuncu özellik güncellemesidir.

2004 güncelleştirmesi, Windows 10‘un yalnızca başka bir sürümüdür. Bu durumda akıllara tek bir soru geliyor, Windows 10 2004 güncellemesi ne zaman çıkıyor?

Windows 10 2004 Sürümü Çıkış Tarihi

Yeni özellik güncellemesinin 12 Mayıs 2020’de çıkması bekleniyor ve Windows 10’u çalıştıran bilgisayarlar için ücretsiz bir güncelleme olarak sunulacak.

Microsoft 2004 sürümünü kademeli olarak piyasaya sürecek, yani hiçbir cihaz yeni sürümü aynı gün alamayacak. Bunun yerine, tam olarak uyumlu olduğu bilinen bilgisayarlar öncelikli olarak indirecek. Ardından, güncelleme daha fazla test yapıldığından ve engelleme hataları olmadığından, şirket güncellemeyi daha geniş bir kullanıma sunacaktır. Ancak, güncelleme otomatik olarak indirilmez ve kurulmaz, Windows Update ayarları sayfasından yükseltmeyi manuel olarak başlatmanız gerekir.

Yeni güncelleme otomatik olarak yüklenmeyecek olsa da, cihazınız hizmet sonuna yakın işletim sisteminin daha eski bir sürümünü kullanıyorsa, Windows 10 2004 sürümünü otomatik olarak indirip yükleyecektir (ancak hemen değil).

Bilgisayarınızın 20H4 güncellemesini otomatik olarak görmemesi durumunda, güncelleme şu anda sizin için uyumlu olmadığı anlamına gelebilir. Tam olarak ne yaptığınızı bilmiyorsanız ve riskleri anlamadığınız sürece, Windows 10’un yeni bir sürümünü zorla yüklemnizin önerilmemesinin nedenlerinden biri de budur.

Windows 10 20H4 Güncelleme Sürümü Numarası

Daha önceki sürümlerle aynı sürüm düzeninin ardından, bu yeni sürüm, sürümün değil, geliştirmenin tamamlanma yılı ve ayını belirten Windows 10 2004 Sürümü olarak biliniyor.

İlgili  Windows 10 1903 Mayıs Güncellemesi için KB4512941 Yayınlandı

Windows 10 2004 Güncellemesi Kurulumu

Mayıs 2020 güncellemesi geldiğinde ve bilgisayarınızla uyumlu olduğunda, düzenli bir güncelleme olarak yüklemek üzere Windows Update’ten bir bildirim alacaksınız.

Otomatik olarak erişilinceye kadar beklemek istemezseniz, yeni sürümü Media Creation Tool ve Update Assistant‘ı kullanarak yüklemek mümkündür. Bu yolları kullanmak istemiyorsanız, Windows 10 2004 ISO dosyasını da indirebilirsiniz. Bununla birlikte, Mayıs 2020 Güncelleştirmesi‘ni çalıştırıyor olsanız bile, bu araçların kullanılmasının işletim sisteminin tam olarak yeniden yüklenmesini sağlayacağını unutmayın.

Windows 10 2004 Güncellemesi Yükseltme Nedenleri

Yeni sürüm 1909 için mevcut tüm yamaları ekleyeceği için yükseltme yapmak iyi bir fikirdir, ayrıca ek düzeltmeler ve iyileştirmelerde alırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir