Windows

Windows 10 Yapı 18963 (2004) Yeni Özelliklerle Beraber Çıktı

Windows 10 2003 (Yapı 18963)’ün yeni önizlemesi yeni güncellemelerle birlikte yayınlandı.

2003 sürümünün bir parçası olarak önizleme sürümü olan Windows 10 Yapı 18963, Windows Insider Programının Fast kanalında kayıtlı cihazlarda kullanıma sunuldu.

Windows 10 build 18963, yeni özellikler, görsel değişiklikler ve iyileştirmelerle birlikte birlikte yayınlandı.

İşte bilmeniz gereken her şey.

Windows 10 Sürüm 2003 Yapı 18963

Nisan 2020’de 2003 sürümüyle gelmesi beklenen tüm değişiklikler ve geliştirmeler şunlardır:

Windows Arama Geliştirmeleri

Windows arama için yazım denetleyicisi teknolojisi, daha önce sonuç göstermeyen “powerpiont” ve “exce” gibi küçük yazım hatalarını anlamak ve düzeltmek için güncellendi.

Ayrıca arama deneyimi, sorguyla eşleşmeyen ayarları ararken ilgili sonuçları göstermek için bir güncelleme alıyor. Örneğin “boş” yazarsanız, en iyi eşleşme sonucun anlaşılmasına yardımcı olmak için “İlgili: boş alan açma” etiketi içeren “Depolamayı aç” özelliğini içerecektir.

Bu özellik hem Insider hem de perakende sürümlerinde İngilizce (ABD) ‘de sunulmaktadır.

Sanal Masaüstleri

Farklı görevlerinizi ayırmak için sanal masaüstleri kullanıyorsanız, şimdi masaüstünün başlığını tıklatabilir ve her sanal masaüstüne özel bir ad belirleyebilirsiniz.

Görev Görünümünde istediğiniz masaüstünün küçük resmine sağ tıkladığınızda içinde Yeniden Adlandır seçeneği olan bir içerik menüsü görebilirsiniz.

Windows 10 Sanal Masaüstü

Görev Yöneticisi

18963 sürümünden itibaren Görev Yöneticisi’ndeki “Performans” sekmesi, özel grafik kartlarındaki sıcaklığı izlemek için alan eklemektedir.

Windows 10 Görev Yöneticisi GPU Sıcaklığı

Opsiyonel Özellikler

Ayrıca, bu Windows 10 2003 güncelleştirmesi, aynı anda birden çok isteğe bağlı özellik seçme ve yükleme özelliği de dahil olmak üzere İsteğe Bağlı Özellikler ayarlarının daha kullanışlı olmasını sağlamak için değişiklikler ekliyor.

İlgili  Windows 10 2004 ISO MSDN’de İndirilmeye Hazır

Windows 10 2003 İsteğe Bağlı Özellikler

Artık isteğe bağlı özellik listelerinde arama yapabilir ve bunları Ad, Boyut ve Kurulum tarihine göre sıralayabilirsiniz. Ayrıca, “Kurulu özellikler” listenizdeki isteğe bağlı her özellik için yükleme tarihini görmek mümkündür. Microsoft ayrıca, yüklenebilecek özellikler listesindeki isteğe bağlı her bir özelliğin tanımına özellik bağımlılıkları ekledi.

Artık en son yüklemelerinizin ve kaldırma işlemlerinin durumunu “Son eylemler” bölümündeki sayfada görüntüleyebilirsiniz ve isteğe bağlı özellikler eklemek ve geçmişinizi açılan iletişim kutuları aracılığıyla görüntülemek artık mümkün.

Not Defteri

Notepad, Microsoft Store’dan güncellenebilir bir uygulama haline geliyor. Bu, not alma uygulamasının artık güncelleştirmeleri almak için Windows 10’un büyük sürümlerine bağlı olmayacağı anlamına gelmektedir.

18963’daki tüm geliştirme, düzeltmeler ve bilinen sorunları buradaki sayfadan görebilirsiniz.

Windows 10 Version 2003 Yapı 18963 İndir

Güncelleme hemen Windows Insider Fast Ring ile kullanılabilir. Önizleme yapısı cihazınıza otomatik olarak indirilir ve yüklenir, ancak güncellemeyi her zaman Ayarlar> Güncelleştirme ve Güvenlik> Windows Update ve Güncellemeleri denetle düğmesini tıklayarak alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir