Windows

Windows 10 2004 Güncellemesi için 18980 Yayınlandı

Microsoft, Windows 10 2003 güncellemesi için 18980 numaralı yeni güncelleştirmesini yayınlandı. Bu yeni güncellemeyle ilgili notları bu yazımızdan okuyabilirsiniz.

Windows 10 2003 güncellemesinin önizleme sürümü olan Windows 10 2003 18980, Windows Insider Programının Fast kanalında kayıtlı bilgisayarlar için indirilmeye açıldı.

Windows 10 2003 Sürümü 18980

Nisan 2020’de Windows 10 2003 güncellemesi indirilmeye sunulacak ve gelmesi beklenen tüm değişiklikler ve geliştirmeler şunlardır:

Opsiyonel özellikler

Windows 10 18980 sürümünden itibaren, yeni tasarım, bir kerede birden fazla özellik yükleme seçeneği ve daha önce belirli sayıda kullanıcı için daha kolay gezinme gibi İsteğe Bağlı Özellikler değişiklikleri, şimdi tüm test kullanıcıları için mevcut durumda.

Cortana

Cortana uygulaması yeni özellikler içermese de, bu güncellemeden itibaren kullanım dünya çapında kullanıma sunuluyor. Gelecekteki bir güncellemede, kullanıcılar işletim sistemi görüntüleme dillerinden bağımsız olarak, desteklenen bir dili konuşmaları durumunda Cortana’yı kullanma seçeneğine sahip olacaklar.

Windows Subsystem for Linux 2 (WSL2)

2003 sürümü geliştirmesinin bir parçası olarak Build 18980 ile WSL2, ARM64 cihazları için destek sağlıyor.

Diğer değişiklikler

Yeni geliştirmelerin yanı sıra bu yeni Windows 10 güncellemesi, Microsoft Paint ve WordPad‘in resmi olarak isteğe bağlı özellikleri haline gelmesi de dahil olmak üzere diğer bazı ayarlamalar ile birlikte geliyor;

  • Uygulamalar ve özellikler sayfasında, arama için bazı performans iyileştirmeleri eklendi.
  • Erişim Kolaylığı ayarları artık cihazlar arasında senkronize edilmiyor ve sonuç olarak, bu ayarları “Senkronize” ayarları sayfasından senkronize etme seçeneğini artık bulamayacaksınız.
  • Büyüteç kullanımı artık Google Chrome ve Firefox gibi uygulamalarda daha iyi çalışıyor.
  • Ekran Okuyucusu güncellemelerinin bir parçası olarak, bu sürüm Outlook’ta mesajları okurken pencerenin başlığını Ekran Okuyucusu ile okuma yeteneğini geliştiriyor.
  • Microsoft, Tarama Modunda Shift + Tab komutunu kullanırken Ekran Okuyucusu kullanarak mesaj başlıklarını daha güvenilir bir şekilde okumak için değişiklikler yapıyor.
İlgili  Windows 10 Artık En Çok Kullanılan Windows!

Microsoft, 18980’teki tüm geliştirme, düzeltmeler ve bilinen sorunları buradaki sayfasında listelemektedir.

Windows 10 2003 Sürümü İndir – Yapı 18980

Güncelleme hemen Windows Insider Slow Ring ile kullanılabilir. Önizleme yapısı cihazınıza otomatik olarak indirilir ve yüklenir, ancak güncellemeyi her zaman AyarlarGüncelleştirme ve Güvenlik> Windows Update ve Güncellemeleri denetle düğmesini tıklayarak alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir