Windows

Windows 10 2004 Sürümü için resmi isim Mayıs 2020 Güncellemesi olabilir

En son önizleme güncellemesine göre, Microsoft’un Windows 10 2003 sürümüne resmi tanıtım ismi için çıkış tarihinin ayını ve yılını tekrar kullanacağını gösteriyor.

Microsoft, Windows 10’un bir sonraki ana sürümüne Mayıs 2020 Güncellemesi adını vermeyi planlıyor gibi görünüyor. 2003 sürümünün pazarlama adını resmen açıklamamasına rağmen, sunucular için en son 19H1 önizleme derlemesinde Get-VMHostSupportedVersion Powershell komutunu çalıştırıldığında Windows 10 May 2020 Update/Server 2003 ismi ortaya çıkıyor.

Microsoft’un kullandığı önceki isimlere (Mayıs 2019 Güncellemesi ve Ekim 2018 Güncellemesi gibi) baktığımızda, yeni referans çok mantıklı geliyor ve Microsoft’un özelliği adlandırırken bu modeli izlemeye devam edeceği anlaşılıyor.

İsim devam ederse, yalnızca bir sonraki özellik güncellemesinin Mayıs ayında bir gün, muhtemelen ayın sonuna veya Haziran ayının ilk haftalarına kadar gelebileceğini varsayabiliriz.

Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi nin Başlat menüsüne geçişler ve dokunma özellikli cihazlar için arama ve yeni tablet deneyimi gibi çeşitli yeni özellikler ve geliştirmeler içermesi bekleniyor. Ayrıca normal bir uygulama gibi davranacak ve tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek bir Cortana sürümü de görebileceğiz.

Ek olarak, Windows 10 zaten mevcut olan özelliklerin çoğunu geliştirecektir. Örneğin, Mayıs 2020 Güncellemesi ile Bu Bilgisayarı Sıfırla özelliği, cihazınızda yerel olarak mevcut olan Image’ı kullanmak yerine, Windows 10’u yeniden yüklemek için buluttan yeni bir kopya indirmenize izin veren yeni bir “Bulut İndirme” seçeneği içerecektir. Görev Yöneticisi artık GPU’nuz için sıcaklığı raporlayabilecek. Linux için Windows Alt Sisteminin yeni sürümleri ve çeşitli geliştirmeleri yapılacak.

Bu yazımız ile Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi ile ilgili tüm yeni özellikleri ve değişiklikleri kontrol edebilirsiniz.

İlgili  Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi Minimum Sistem Gereksinimleri

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir