Windows

Windows 10 20H2 Ekim 2020 Güncellemesi Çıkış Tarihi Bilgileri

Windows 10 için gelecek olan yeni güncelleme duyurulduğundan beri devam eden tek bir soru var: Windows 10 20H2 güncellemesi ne zaman çıkıyor? İşte cevap ve diğer önemli detaylar.

Windows 10 20H2 sürümü, Windows 10 işletim sisteminin Ekim 2020’de yayınlanması beklenen bir sonraki ana sürümdür.

Windows 10 20H2 İndirilmesi

Önceki sürümlere benzer şekilde, 20H2 sürümü Windows 10 çalıştıran uyumlu cihazlar için ücretsiz bir isteğe bağlı güncelleme olarak sunulacak.

Özellik güncellemesi bilgisayarınız için kullanılabilir hale geldiğinde, bir bildirim ile karşılaşacak ve işlemi manuel olarak başlattığınızda, Windows Update yeni sürümü indirip yükleyecektir. Ancak cihazınız eski bir Windows 10 sürümü çalıştırıyorsa, Windows 10 bu yeni güncellemeyi otomatik olarak yüklemeye çalışır.

Eski sürümler için yapılan bu otomatik yükseltme hemen gerçekleşmez. Genellikle, eski Window 10 sürümü kullanan bilgisayarlar için yeni sürümün kullanıma sunulmasından birkaç hafta sonra yükseltilir.

Tabii ki, Medya Oluşturma Aracı ve Güncelleme Yardımcısı’nı kullanarak yine de istediğiniz zaman manuel olarak yükseltebilirsiniz. Alternatif olarak, Windows 10 20H2 ISO dosyasını Medya Oluşturma Aracı’nı kullanarak resmi olarak kullanılabilir hale gelir gelmez indirebilirsiniz.

2020’nin ikinci büyük güncellemesinin her bilgisayara ulaşması aylar sürebilir. Microsoft, kullanıma sunulmayı uyumlu olduğu bilinen cihazlarla başlatacak ve ardından dağıtımı daha geniş bir şekilde genişletecektir.

Hiçbir zaman otomatik olarak yükseltme bildirimi almazsanız, güncellemenin şu anda sizin için uyumlu olmaması ihtimali yüksektir. Sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız, ne yaptığınızı tam olarak bilmediğiniz sürece ve riskleri anlamadığınız sürece, Windows 10’un yeni bir sürümünü yüklemeniz önerilmez.

Windows 10 20H2 Yenilikleri

Dosya Gezgini

Dosya Gezgini’nde bulunan arama kısmında, açılır menüdeki veriye sağ tıklarsanız önceki aramaları kaldırabileceğiniz bir seçenek görebilirsiniz.

Ayrıca, daha önce Ev Grubu’nu kullanmış olan kullanıcılar artık kullanımdan kaldırıldığına ilişkin bir bildirim görmeyecekler.

İlgili  Windows 10 20H2 Güncellemesi (2009): Yenilikler ve Değişiklikler
Wi-Fi

Bilgisayarınıza bu yeni güncellemeyi yüklediğinizde, Hotspot 2.0 ayarının Wi-Fi ayar sayfasından kaldırıldığını fark edebilirsiniz.

Gizlilik

Microsoft, Windows 10 20H2 güncelleştirmesinin bir parçası olarak Gizlilik ayarları sayfasına İndirilenler Klasörü’nü ekliyor.

Windows Update

Windows Update ayarları sayfasında, bilgisayarınıza hangi isteğe bağlı güncelleştirmelerin el ile yükleneceğini görüntülemenize ve karar vermenize olanak tanıyan sayfayı açmanızı sağlayan yeni bir “İsteğe bağlı güncelleştirmeleri görüntüle” bağlantısı bulunuyor.

Kurulum

20H2 güncelleştirmesinde Windows 10, aile üyelerinizi Microsoft hesabınızdan yönetirken birden çok hesabı yapılandırmanıza olanak tanıyan yeni bir “Aile grubu kurulumu” sunmaktadır.

Windows Kurtarma

Windows RE (Kurtarma Ortamı) artık kurtarma araçlarına erişmek için yönetici parolası gerektirmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir