Windows

Artık Windows 10’da donanım sürücülerini manuel indirebilirsiniz

Artık Windows’a bir donanım taktığınızda, bu donanım için gerekli sürücünün manuel olarak indirilmesini sağlayabilirsiniz.

Microsoft geçtiğimiz günlerde donanım sürücülerinin Windows 10’a otomatik olarak yüklenmesini değiştirdiğini duyurmuştu. Windows 10’a bir cihazı ilk kez bağladığınızda, bu cihazın Windows Update’te sürücüsü varsa, sürücü kullanıcının makinesine otomatik olarak yükleniyor. Şimdiye kadar, kullanıcının bu işlem üzerinde hiçbir kontrolü yoktu. Microsoft, 5 Kasım 2020’den itibaren aşağıdaki değişiklikleri yapıyor.

İlgili  Medya Oluşturma Aracı ile Windows 10 20H2 yüklemek
  1. Otomatik sürücü güncellemeleri, çevre cihazını ilk kez taktığınızda veya cihaz üreticisi Windows Update için bir sürücü yayınladığında bilgisayara otomatik olarak yüklenecektir. Başka bir deyişle, Windows Update’te otomatik bir sürücü mevcut olduğunda tak ve çalıştır senaryosunda herhangi bir değişiklik olmayacaktır.
  2. Manuel sürücü güncellemeleri, Ayarlar> Güncelleştirme ve Güvenlik> Windows Update> İsteğe bağlı güncellemeleri görüntüle’ye giderek bilgisayarınıza manuel olarak yüklenebilir.

Windows 10 sürüm 2004’ten başlayarak Windows, otomatik sürücü bulunmadığında İsteğe Bağlı / Manuel ile bir sürücü aramayacak. İsteğe Bağlı / Manuel sürücülere erişmek için aşağıdaki konuma gidebilirsiniz: Ayarlar> Güncelleştirme ve Güvenlik> Windows Update> İsteğe bağlı güncellemeleri görüntüle> Sürücü güncellemeleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir