Windows

Windows 10 Güncelleme Hataları ile Doldurulmuş Bir Haftasonu

Hayatta hiçbir şey kesin değil, ölüm, vergiler ve Windows 10 güncelleme hataları. Haftasonunda Microsoft, Windows Media Player’dan bazı bilgisayarlardaki ses çıkışına kadar her şeyi bozduğunu kabul etti.

Bozuk Intel Sürücü Güncellemeleri

21 Kasım’da tam olarak saat 21’de, Microsoft, Ekim 2018 Güncellemesi ile ilgili yeni bir sorunu not etmek için Windows 10 Güncelleme Geçmişi sayfasını güncelledi. Intel grafikli bazı sistemlerde, HDMI, USB-C veya DisplayPort üzerinden bağlanan bir monitör veya televizyondan ses çalma işlemi sorunluydu.

Microsoft bunun, Intel’in ekran sürücülerinin yanlış sürümlerini bilgisayar üreticilerine bırakması olduğunu söylüyor. Bu bilgisayar üreticileri, Windows’ta desteklenmeyen özellikleri yanlışlıkla açtı. Microsoft daha sonra bu sürücü güncellemelerini yayınladı ve sorunu öncesinde yakalayamadı. Başka bir deyişle, Microsoft, Intel ve bilgisayar üreticileri hepsi dağınık durumdaydı.

Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi’ni bu donanıma sahip sistemlere kurmayacak, çünkü “güncelleştirme” şu anda yürürlükte. Microsoft, bu sürücüleri “sona erdirmek” için Intel ile birlikte çalışıyor. Güncelleme sisteminize yüklüyse ve ses bozulduysa, nasıl düzelteceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Bu, Ekim ayında bazı bilgisayarlarda Intel Audio bozan sürücü güncellemesinden farklı olduğunu unutmayın.

Windows Media Player Arama Yapılamıyor

Microsoft, Windows Media Player’ı Ekim 2018 Güncellemesinde de bozdu. Microsoft, hafta sonu boyunca, 13 Kasım’da yayınlanan bir güncellemenin Windows Media Player’daki arama çubuğunu bozduğunu not etmek için destek belgesini güncelledi. Belgede “Microsoft bir çözüm üzerinde çalışıyor ve gelecek sürümde bir güncelleme sağlayacaktır.” Başka bir deyişle, bunun ne zaman düzeltileceğini kim bilebilir? Windows Media Player’ı kullanmadığınızı umuyoruz!

Aynı doküman, bildirdiğimiz varsayılan uygulama hatalarının da düzeltilmediğini söylüyor. Microsoft yine de çözümün “Kasım 2018’in sonlarında kullanıma sunulacağını” söylüyor, ancak zaman tükeniyor.

İlgili  Windows 10 Yapı 18362.10006 (1909) Yeni Özelliklerle Beraber Çıktı

Windows 10’un Geliştirme Süreci Açıkça Bozuldu

Bu saçma oluyor. Eşlenen ağ sürücüleri ve Apple’ın iCloud’u Ekim 2018 Güncellemesinde de hala bozuk. Microsoft, kaliteyle ilgili daha fazla çalışmaya söz verdi, ancak Windows 10’un geliştirme sürecine somut bir değişiklik yapılmadığını duyurdu. Microsoft, ciddi kalite değişikliklerinin peşinde koşmak yerine, Windows’a daha fazla reklam ekleyerek ve hafif bir tema gibi sevimli küçük özellikler üzerinde çalışarak denemeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir