Windows

Windows 10’da Windows’u kurarken “Bulut İndirme” özelliği geliyor!

Yeni sızan bilgilere göre Windows 10’u yeniden yüklemek biraz daha kolay hale gelmiş olabilir.

Yeni bir Başlat menüsü tasarımına sahip Windows 10’un sızdırılmış sürümü, başka bir şaşırtıcı özelliğe sahip: Windows’u yeniden yüklemek için “Bulut İndirme” özelliği.

Bu, Mac’teki Internet Recovery özelliğine benziyor. İşletim sistemi olmayan bir Mac’i başlatmayı denediğinizde, internete bağlanacak, macOS indirecek ve sizin için yükleyecektir. Bu, Mac’te yerleşik olan kurtarma ortamının bir parçasıdır.

Bu yeni özellik sayesinde Windows’u yeniden yüklerken, en son Windows 10 işletim sistemini indirmek için “Bulut İndirme” seçeneğini veya mevcut Windows işletim sistemini cihaza yeniden yüklemek için Yerel Olarak Sıfırla seçeneğini belirleyebilirsiniz. Bu sızıntı Twitter’da WalkingCat tarafından tespit edildi:

https://twitter.com/h0x0d/status/1155811201604915200

Bu özelliğin nasıl çalıştığı tam olarak belli değil, ancak Windows 10’da Insider sürümünden çıkıp stabil bir yapıya dönmenin daha kolay bir yolu gibi görünüyor. Veya, daha eski bir Windows 10 sürümü yüklüyse, yükleme medyası oluşturmadan en son sürümü kolayca indirip yükleyebilirsiniz.

Her zaman olduğu gibi, bu özellik Windows’un herkese açık sürümünde hiç gelmeyebilir. Bununla birlikte, yakında 1909 veya 2003 Insider güncellemesi ile gelmesi ihtimali de yüksek durumda.

İlgili  Windows 10 1903 (Mayıs 2019 Güncellemesi) Çıktı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir