Windows

Windows 11 Çıkış Tarihi 5 Ekim 2021!

Microsoft, Windows 11’i 5 Ekim’de ücretsiz bir yükseltme olarak yayınlamayı planlıyor ve bilmeniz gereken tüm ayrıntılar burada.

Microsoft, Windows 11’i 5 Ekim 2021’de yayınlayacak. Açıklananlara göre işletim sisteminin yeni sürümü, minimum gereksinimleri karşılayan bilgisayarlar için Windows Update aracılığıyla isteğe bağlı ücretsiz bir yükseltme olarak kullanıma sunulacak ve yeni bilgisayarlarda önceden yüklenmiş olarak gelecek.

Windows 11 Çıkış Tarihi 5 Ekim 2021

Ancak, hiçbir bilgisayara 5 Ekim’de bu güncelleme gelmeyecektir. Bunun yerine Microsoft, Windows 10’un özellik güncellemeleriyle geçmişte yaptığı gibi yeni sürümü aşamalı olarak bilgisayarlara gönderecektir.

İlgili  This PC can't run Windows 11 hatası mı alıyorsunuz? İşte çözüm

Windows 11 Dağıtılma Süreci

Başlangıçta yalnızca yeni uyumlu bilgisayarlar, yeni işletim sistemini Windows Update aracılığıyla manuel olarak indirip yüklemek için bir bildirim alacak. Ardından, takip eden haftalarda ve aylarda Windows 11, “donanım uygunluğunu, güvenilirlik ölçümlerini, cihazın yaşını ve yükseltme deneyimini etkileyebilecek diğer faktörleri dikkate alan yapay zeka modelleri” temelinde pazardaki daha fazla bilgisayara yayılacak.

Microsoft’un Windows 11’i “22 ortasına kadar” tamamen kullanıma sunması bekleniyor.

Windows 11’i İndirmek

Windows 11 ile uyumlu bir bilgisayarınız varsa yeni sürümü Ayarlar > Güncelleme Güvenliği > Windows Güncellemeleri’nden, Güncellemeleri kontrol et düğmesine ve ardından İndir ve yükle düğmesine tıklayarak edinebilirsiniz.

Bu ücretsiz bir yükseltme olsa da isteğe bağlı olacaktır, yani otomatik olarak yüklenmeyecektir. Yalnızca manuel olarak kurulabilir, bu nedenle 14 Ekim 2025’e kadar Windows 10’da kalmak istiyorsanız herhangi bir şey yapmanız gerekmiyor.

Dizüstü bilgisayarınız veya masaüstünüz uyumlu değilse veya bu yükseltmeyle ilgilenmiyorsanız, Microsoft bu sonbaharda Windows 10 21H2 güncellemesini küçük bir güncelleme olarak yayınlamayı da planlıyor ve bu güncelleme de Windows Update aracılığıyla sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir