Windows

Windows 11’e yükseltme ücretsiz mi? Evet, Microsoft açıkladı

Windows 11 için yükseltme ücretsiz olacak. 24 Haziran 2021’de Microsoft, masaüstü işletim sisteminin bir sonraki sürümü olan Windows 11’i resmi olarak duyurdu ve beklendiği gibi, Windows 10 çalıştıran bilgisayarlar için ücretsiz bir yükseltme olacağını onayladı.

Bu, birçok kullanıcı için iyi bir haber olsa da, yeni bir haber değil aslında. Microsoft, Windows 10’u da Windows 7 ve Windows 8.1 için ücretsiz bir yükseltme olarak yayınlamıştı ve Windows 11’in ücretsiz gelmesi beklenen bir şeydi. Ancak, minimum gereksinimleri karşılayan bir bilgisayara ihtiyacınız olacak. Bu sefer, Windows 11 64 bit işlemci, 4 GB bellek ve 64 GB dahili depolama gerektirecek.

Windows 11 Ücretsiz Yükseltme

Yeni sürüm ücretsiz olacağından Microsoft, Windows 10 yüklü olan bilgisayarlar için bir özellik güncellemesi gibi Windows Update aracılığıyla kullanıma sunmayı planlıyor.

İlgili  Windows 11 Sistem Gereksinimleri

Microsoft’un etkinlikte söylemediği tek şey ise bu sürümün Windows 7 ve Windows 8.1 için ücretsiz olup olmayacağı. Ancak, Windows 11’in sızdırılmış sürümünü kullanan birçok kullanıcı, geçerli bir Windows 7 ürün anahtarıyla işletim sistemini etkinleştirebildiğinden durum böyle olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir