Windows

Yeni Windows sürümü Windows 10X için yeni bilgiler sızdırıldı!

Microsoft kısa süre önce, Windows 10X hakkında daha fazla ayrıntıyı ortaya çıkaran bir belgeyi yanlışlıkla yayınladı.

Belge hızlı bir şekilde silinsede içeriği Twitter‘da ve DrWindows.de tarafından tespit edildi.

Windows 10X ilk olarak Surface Neo’nun arkasındaki işletim sistemi ve çift ekranlı ve katlanabilir aygıtlar için paylaşılmıştı. Ancak sızıntıdaki bilgiler, yazılım devinin Windows 10X‘i geleneksel dizüstü bilgisayarlara da getirmeyi planladığını doğruluyor.

Başlat Menüsü Launcher Oluyor

Genel deneyim mevcut sürüme benzer olsa da, Windows 10X ile işler değişecektir. Örneğin, Başlat menüsü görünüşte “Launcher” olarak bilinecek ve birçok arayüz değişikliği içerecektir.

Bu yeni sürümde, Canlı Döşeme sistemi geleneksel simgelerle değiştirilecektir (Linux, macOS, iOS ve Android gibi) ve yeni tasarımın Windows Search’ü getirecek bir arama kutusu içerdiğini görmek ilginç olacak. Belgede “Arama, web sonuçları, kullanılabilir uygulamalar ve cihazınızdaki belirli dosyalar ile sorunsuz bir şekilde bütünleştiriliyor” yazısı bunları açıklıyor.

Windows 10X Nedir? İşte Tüm Cevaplar!

Varsayılan uygulama kılavuzuna gelince, tercihlerinize bağlı olarak her uygulamayı özelleştirebilir ve değiştirebilirsiniz. Ayrıca, “Önerilen” içerik, yerel ve çevrimiçi etkinliklerinize dayalı olarak dinamik olarak güncellenecektir.

Daha Hızlı Oturum Açma Deneyimi

Windows 10X, oturum açma deneyiminde de bazı değişiklikler getirecektir. Geçmişte, giriş yapmak için Giriş ekranına gittiğinizde Kilitleme ekranını kaldırmanız gerekiyordu, ancak yeni sürümle birlikte cihazı uyandırdıktan sonra, “Windows Hello Face kullanıcıyı anında tanıyor ve hemen masaüstüne geçiyor”.

Windows 10X için yeni sızıntılar birçok ayrıntıyı onaylıyor

Modern Dosya Gezgini

Belgeler ayrıca yeni bir “Modern Dosya Gezgini” hakkında da bilgiler içeriyor. Microsoft, Dosya Gezgini’nin eski sürümünde birçok değişiklik yapmış olmasına rağmen, Windows 10X ile yeni bir sürümü getirdiği anlaşılıyor.

İlgili  Office 365 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Geliştirilmiş Bildirim Sistemi

Yeni masaüstü deneyiminin bir parçası olarak, Windows 10X daha basitleştirilmiş bir Eylem merkezine ve hızlı ayarlara sahip olacak. Örneğin yeni sürümde, kullanıcılar cihaz için gerekli ayarlara öncelik vermeyi artırarak daha hızlı erişime sahip olacaklar. Elbette, kullanıcılar bu deneyimi gerektiği gibi özelleştirebilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir