Apple

iOS 13 indirme işlemi için cihazınızı hazırlayın!

iOS 13 indirmeye başlamadan önce iPhone ve iPad cihazlarınızı bu güncelleme için hazırlayabilirsiniz.

iOS’un en yeni sürümü hem iPhone’a hem de yeni gelecek iPadOS 13‘e bir sürü heyecan verici güncelleme getiriyor.

iPhone veya iPad’inizin Uyumlu Olduğundan Emin Olun

iOS 12, iPhone’ların ve iPad’lerin birçoğunda mevcut olsa da, her eski Apple cihazı yükseltme alamaz. Her yeni işletim sistemi genellikle daha yüksek güç ve sistem gereksinimlerine sahip durumda, bu da bazı eski donanımların iOS 13’ü çalıştırmak için yeterince güçlü olmadığı anlamına geliyor.

iPhone veya iPad’inizde Yer Açın

iOS 13 indir işlemi için tam boyutunu bilmemize rağmen, her yeni iOS Apple’ın ortaya koyduğu her bir önceki işletim sisteminden biraz daha fazla depolama alanı gerektiriyor. iPhone veya iPad’inizde iOS 13 güncellemesi veya iPadOS 13 güncellemesi indirmek için yeterli alanınız yoksa, büyük olasılıkla bir depolama alanı hatası alırsınız ve yer açmak için cihazınızdaki bazı verileri silmeniz gerekir.

Fotoğraflar, videolar ve uygulamalar büyük miktarda depolama alanı tutabilir. Biraz yer açmak istiyorsanız, saklamak istemediğiniz eski fotoğrafları, artık ihtiyacınız olmayan videoları veya uzun süredir kullanmadığınız uygulamaları tespit edin.

Verilerinizi Yedekleyin

iOS 10 güncellemesinin talihsiz olayları bize bir şey öğrettiyse, herhangi bir büyük güncellemeyi indirmeden önce verilerinizi daima yedeklemelisiniz. Güvenli olmak üzgün olmaktan her zaman daha iyidir.

Tüm bu işlemlerden sonra iOS 13 çıkış tarihi olan bugün saat 20:00’de iOS 13 ve iPadOS 13 indirebilirsiniz.

İlgili  Apple iOS 13 Yenilikleri ve Çıkış Tarihi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir