Apple

2020 iPhone SE kırmızı, beyaz ve siyah renkte çıkıyor!

Apple’ın uzun süredir söylentiler içeren, giriş seviyesi iPhone modeli hakkında adı, ürün renkleri ve depolama seçenekleri de dahil olmak üzere yeni bilgiler geldi.

9to5Mac’e göre, Apple kısa sürede yeni iPhone için sipariş almayı planlıyor olabilir; gelen bilgiler Apple’ın siparişleri çok yakında kabul etmeye hazır olduğunu bildiriyor.

2020 iPhone SE

Apple’ın pazarlama adları belki de yeni iPhone’ların en gizli özellikleridir. Bu nedenle, söylentilere göre iPhone 8’in yerine geçmesi için iki ad bulunuyor: iPhone SE 2 ve iPhone 9.

9to5Mac‘in öğrendiği yeni bilgilere dayanarak Apple, yeni donanıma 2020 sürümü olarak referans verirken yeni giriş seviyesi modeli “iPhone SE” yi tanıtacak.

Apple, iPhone 5s gövdesini iPhone 6’lardan gelen kamera ve işlemciyle kullanan 4 inçlik model için başlangıçta iPhone SE adını kullanmıştı.

Yeni modelin iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Plus ile aynı çipi kullanmasını bekliyoruz: Apple’ın A13 işlemcisi. Bu, iPhone 8’deki A11 Bionic çipinden iki sürüm öndedir.

Yeni iPhone SE, artık büyük yeni yazılım güncellemeleri almayan iPhone 6 müşterileri arasında popüler olması bekleniyor. A13, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta çalışan yazılımda Apple Arcade ve artırılmış gerçeklik özelliklerini de mümkün kılıyor.

Renk ve Depolama

9to5Mac’e göre 2020 iPhone SE için renk ve depolama seçenekleri aşağıdaki şekilde gelecek.

Renk için üç seçenek bulunuyor:

 • Beyaz
 • Siyah
 • PRODUCT (Kırmızı)

Beş iPhone SE kılıfı da sunulacak:

 • Siyah silikon
 • Beyaz silikon
 • Kırmızı deri
 • Siyah deri
 • Gece mavisi deri

Yeni iPhone SE için üç depolama boyutu da söyleniyor:

 • 64 GB
 • 128 GB
 • 256 GB

iPhone 8 aslında aynı depolama boyutlarını içeriyordu, ancak pahalı olan 256 GB sürümünün üretimi geçen sonbaharda durduruldu.

İlgili  iOS 13.1 24 Eylül'de geliyor

Fiyat ve Stok Durumu

9to5Mac’ın yeni raporları, geçen sonbaharda kırmızı renk seçeneğini ve 64GB ve 128GB seçeneklerini bildiren güvenilir tedarik zinciri analisti Ming-Chi Kuo‘yu destekliyor. Sadece daha yüksek kapasiteli 256 GB seçeneği daha önce bildirilmemişti.

Apple’ın yeni iPhone SE için üç fiyat noktası doğrulanamasa da, Ming-Chi Kuo geçen sonbaharda Apple’ın yeni modeli 399 dolardan fiyatlandırmayı planladığını bildirmişti. iPhone 8 şu anda yurtdışında 449 $ fiyatla satılıyor.

Yeni iPhone SE’nin iPhone 8 ile aynı tasarıma sahip olması bekleniyor, ancak eski iPhone’larda özel bir özellik olan 3D Touch’ın kaldırılmasıyla pil ömrü çok daha iyi olacaktır.

Yerini aldığı iPhone 8 ile karşılaştırıldığında 2020 iPhone SE için de yeni: Express Card ve gelecekteki CarKey desteği de gelecektir.

Apple’ın 2020 iPhone SE’yi ne zaman açıklayacağı bilinmese de, Apple’ın kısa sürede yeni iPhone için duyuru yapması bekleniyor.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir