Apple

iPad Pro 2021 sürümü 5G ile gelebilir

Apple 2021 iPad Pro, Twitter’da L0vetodream’e göre Qualcomm’un Snapdragon X55 5G modemi sayesinde 5G’ye sahip olabilir.

Apple bu modemi kullanıyorsa, yeni iPad Pro’lar hem 6GHz 5G  hem de daha hızlı mmWave 5G’den yararlanabilir.

İlgili  5G Ne Kadar Hızlı? Sayılarla Açıklıyoruz

L0vetodream, yeni iPad Pro’ların Mini LED ekranlara da sahip olabileceğini söylüyor. iPad Pro’ların Mini LED ekranlara sahip olacağını duyduğumuz ilk haber bu değil. Apple analisti Ming-Chi Kuo Aralık ayında Mini LED’li 12.9 inç iPad Pro’nun 2020 ikinci çeyrekte piyasaya sürülebileceğini söylemişti. Kuo, Apple’ın OLED ekranlara benzer karartma ve geniş renk gamı faydalar sundukları için Mini LED panellerle ilgilendiğini belirtmişti.

L0vetodream, yeni iPad Pro’ların A14X çipine sahip olabileceğini ve 2021’in birinci veya ikinci çeyreğinde piyasaya sürülebileceğini söylüyor.

İlgili  iPhone ve iPad için En İyi Fotoğraf Dönüştürücüler

L0vetodream, anonim bir Twitter hesabı olduğundan, arkasında kimlerin olduğu belli değil. Ancak hesap yakın zamanda gerçek olduğu ortaya çıkan bazı söylentileri de paylaşmıştı, bunlar; yeni iPhone SE’nin üç farklı renk ve depolama yapılandırmasında gelmesi gibi. Bununla birlikte, 5G’nin bu yıl iPhone’lara geldiğine dair söylentiler göz önüne alındığında, 5G’nin yakın gelecekte iPad Pro’lara geleceği oldukça güvenli bir tahmin. AppleTrack’ta L0vetodream’in tam söylenti yazısını görebilirsiniz.

Apple, Mart ayında yeni iPad Pro’ları piyasaya sürmüştü. Yeni imza özelliği, derinliği algılayabilen bir LIDAR sensörü, kameralardan gelen verilerle birleştiğinde, daha iyi artırılmış gerçeklik uygulamaları ve deneyimleri oluşturmanıza yardımcı olabilecek özellikler mevcut. 2020 iPad Pro‘larda ayrıca yeni bir A12Z Biyonik çip ve geliştirilmiş mikrofonlar da bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir