Apple

iPhone 11 kullanıcıları yeşil ekran görmeye başladı

Reddit ve forumlardaki mesajlara göre, bazı iPhone 11 kullanıcıları ekranlarında çok garip bir yeşil renk tonu görmeye başladılar.

MacRumors tarafından bildirilene göre:

Bazı iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max sahipleri, cihazın kilidini ilk açarken Reddit ve MacRumors forumlarında paylaşılan şikayetlere dayanarak iPhone ekranlarında olağandışı bir yeşil renk tonu fark ediyorlar.
İlgili  2020 iPhone SE kırmızı, beyaz ve siyah renkte çıkıyor!

Ekran kilidinin açılmasından sonra yeşil renk tonu birkaç dakika görünür gibi kalıyor. Bazı durumlarda, Karanlık Mod ve Gece Işığı olan kullanıcıları etkilerken, diğerleri düşük parlaklığın da etkili olduğunu söyledi. Bir kullanıcıya göre:

iPhone 11 Pro kilidini açtığım zamanın ekranımın yaklaşık %25’i yeşil bir renk tonu ile kaplanmış görünüyor. Yaklaşık 3 saniye sonra tekrar normale dönüyor. 

Bildiriler, sorunun iOS 13.4.1‘den bu yana meydana geldiğini ve bunun olası bir yazılım sorunu haline geldiğini gösteriyor. Etkilenen cihazlar esas olarak iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max gibi görünüyor, ancak bazı iPhone X kullanıcıları da bu sorunlar bildiriyor.

Tuhaf yazılım sorunu büyük olasılıkla iOS’un gelecek bir sürümünde düzelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir