Connect with us

Arama yapın

Apple

iPhone ve iPad için Siri kapatma adımları

Apple Siri

Apple’ın ses asistanı Siri herkes için kullanışlı olmayabilir. Siri’yi kullanışlı bulamazsanız iPhone veya iPad için Siri kapatma adımlarını burada bulabilirsiniz.

iPhone ve iPad için Siri Kapatma Adımları

Siri’yi kapatmak işlemi birkaç adımda gerçekleştirilebilir. İlk olarak, iPhone veya iPad’deki “Ayarlar” uygulamasını açın ve ardından “Siri ve Arama” seçeneğini seçin.

Burada, her öğeyi kapatmak için aşağıdaki seçeneklerin yanındaki geçiş düğmesine dokunun:

  • “Hey Siri” yi dinle
  • Siri için Yan Düğmeye Basın
  • Kilitliyken Siri’ye İzin Ver (yalnızca Kilit ekranında Siri’yi devre dışı bırakmak istiyorsanız)

İlk iki seçeneği devre dışı bıraktığınızda, Siri’yi gerçekten kapatmak isteyip istemediğinizi soran bir açılır pencere göreceksiniz. Burada, “Siri’yi Kapat” düğmesine dokunun.

Bunları yaptığınızda artık iPhone ve iPad’de Siri devre dışı olacaktır.

iPhone ve iPad için Siri Önerileri Kapatmak

Siri, iPhone ve iPad için bir ses asistanı olarak çıkmışken, görevi son birkaç yılda önemli ölçüde genişledi.

Aramadaki uygulama önerilerinden kilit ekranındaki akıllı bildirimlere (oldukça rahatsız edici olabilir), her şey Siri tarafından ark planda ele alınır. Merak etmeyin, bunları Ayarlar uygulamasındaki Siri ve Arama bölümünden de kapatabilirsiniz.

Menüye girdikten sonra, “Siri Önerileri” bölümünü görene kadar aşağı kaydırın ve ardından her birini devre dışı bırakmak için “Aramada Öneriler”, “Gezinmede Öneriler” ve “Kilit Ekranında Öneriler” seçeneklerinin yanındaki geçiş düğmelerine dokunun.

Artık iPhone veya iPad‘de Siri’yi devre dışı bırakmış oldunuz.

İlgili  iPhone Yedekten Geri Yüklemek
Yorum yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam

Benzer Yazılar

Cloud

İnsanlar her zamankinden daha fazla, yüz yüze görüşmektense Zoom gibi web konferansı yazılımları ile yapılan sanal toplantıları kullanıyorlar. İlgili  AirDrop nedir ve nasıl kullanılır?

Bilim

Bugün SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonu’na yanaşmak üzere bir roket fırlatacak. Ve bu durum şirket için her zamanki işlerden biri gibi görünse de, bu sefer...

Android

Android 11 için 3 Haziran’da yapılacak olan tanıtım etkinliği küresel salgın ve George Floyd’un ölümü nedeniyle ertelendi. İlgili  iPhone ve iPad'te Yatma Zamanı Uygulaması...

Google

Netflix Party Chrome eklentisi ile siz ve davet ettiğiniz arkadaşlarınızın uzaktan bir araya gelip Netflix’i izleyebilirsiniz. İlgili  Kaybolan veya Çalınan Telefonu 'iPhone'umu Bul' ile...