Apple

Yaygın iPhone 8 sorunlarını düzeltme yolları!

iPhone 8 sahibiyseniz eğer ekran donması, bağlantı problemi veya aşırı ısınma gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Neyse ki, bu yaygın iPhone 8 sorunları kolay çözümlere sahip durumda.

En Yaygın iPhone 8 Sorunları Nasıl Çözülür?

  1. iPhone’unuzu kapatıp açın. Bazen iPhone’unuzun ekranını yatay yönde takılmış ya da donmuş halde bulabilirsiniz. Genellikle bu sorunu telefonu kapatıp açarak çözebilirsiniz. Ancak sorun çözülmezse telefonunuzu sıfırlamanız gerekebilir.
  2. Telefonunuzun iOS‘un en son sürümünü çalıştırdığından emin olun. Güncelleme ile birçok sorunu ve hatayı çözebilirsiniz.
  3. Uygulamaları güncelleyin. iPhone’unuzu kullanırken meydana gelebilecek en sinir bozucu hatalardan biri, önemli bir işin ortasında bir uygulamanın çökmesidir. App Store‘u kontrol edin ve söz konusu uygulama için güncellemeleri yükleyin. Sorun devam ederse uygulamayı silip tekrar yükleyin.
  4. Bluetooth’u sıfırlayın. Bluetooth hoparlörler ve kulaklıklar, cihazda 3.5mm kulaklık girişi bulunmadığından iPhone 8 kullanıcıları için bir zorunluluktur. Ancak, kablosuz kulaklıkları ve diğer Bluetooth cihazlarını eşleştirmede bazı sorunlar yaşanabilmektedir. Belirli bir Bluetooth cihazına bağlanma konusunda hala sorunlarınız varsa, farklı bir cihazı eşleştirmeyi deneyebilirsiniz.
  5. Wi-Fi’ye yeniden bağlanın veya ağ ayarlarınızı yenileyin. Bazen iPhone 8 kullanıcıları, yavaş hızlar, hatalı bir şekilde “yanlış şifre” mesajı alma veya bir ağa bağlanma zorluğu gibi Wi-Fi sorunlarını bildirmektedirler. İnternet bağlantınızın ve modeminizin açık ve düzgün çalıştığından emin olun.
  6. iPhone 8 ile ilgili daha sık bildirilen sorunlardan biri, zorlu bir program veya oyun açıkken cihazın aşırı ısınmasıdır. Neyse ki, belirli arka plan özelliklerini devre dışı bırakarak ve yoğun pil tüketen uygulamaları silerek deneyebilirsiniz.
  7. 3D Touch kısayollarını kullanmakta zorlanıyorsanız ya da çok hızlı hareket ediyorsanız, 3D Touch hassasiyetini optimize etmeniz gerekebilir.
  8. Tüm ayarları sıfırlayın. Bu, kaydedilmiş herhangi bir Wi-Fi şifresini kaybetmenize neden olsa da, çeşitli sorunları gidermenize yardımcı olabilir. Bunu yapmak için, Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm Ayarları Sıfırla öğesine dokunun.
  9. Apple’ın web sitesine gidip durumu kontrol ederek Apple hizmetlerinin çalıştığından emin olun. iPhone’unuzdaki Apple App Store’a bağlanamadığınızı fark ederseniz, kontrol etmeniz gereken ilk şey budur.
  10. iPhone’unuzun LTE ayarlarını Yalnızca Veri olarak değiştirin. iPhone aramalarınız statikle doluysa ve diğer kişinin ne dediğini anlamakta zorluk çekiyorsanız, Ayarlar> Hücresel Veri> Hücresel Veri Seçenekleri> LTE’yi Etkinleştir> Yalnızca Veri’ye dokunun.
İlgili  Facetime Nasıl Kapatılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir