Apple

Facetime Nasıl Kapatılır?

Apple cihazlarını kurduğunuzda Facetime otomatik olarak etkinleştirilebilir. Facetime kapatmayı bilmiyorsanız eğer bu Facetime nasıl kapatılır? yazımızla sorunu çözebilirsiniz.

Facetime Kapatmak Gerekir mi?

Facetime’ı gizlilik veya güvenlik nedeniyle kapatmak isteyebilirsiniz. Hesabınızın güvenliğinden emin değilseniz, Facetime kapatabilirsiniz. Bu ayarı yaparsanız, Facetime aramaları yapamaz veya alamazsınız.

Facetime Nasıl Kapatılır?

Facetime Nasıl Kapatılır?

Dikkat etmeniz gereken bir şey, iPhone veya iPad’inizde Facetime kapatırsanız video görüşmeleri için bildirim alamazsınız ve arayan kişiye cevap vermiyor gibi görüneceksinizdir.

Özelliği devre dışı bırakmak için, iPhone veya iPad’inizde Ayarlar uygulamanızı açın ve “Facetime” bölümüne gidin.

Bu ekranda, Facetime hesabınızla ilgili tüm ayrıntıları görebilirsiniz. İsterseniz, bir veya daha fazla telefon numarasını veya ulaşabileceğiniz adresleri devre dışı bırakabilirsiniz. Hesabınızla ilişkili e-posta adreslerini devre dışı bırakabilseniz de telefon numaranızı devre dışı bırakamazsınız.

Bunun için Facetime’ı tamamen kapatmak zorundasınız. Bunu, “Facetime” öğesinin yanındaki butona dokunarak yapabilirsiniz.

Mac’te Facetime Nasıl Kapatılır?

Mac’te Facetime kapatmanın iki yolu vardır. İlk yol, Mac’inizdeki Facetime uygulamasını başlatmaktır. Spotlight’ı kullanarak arayabilir veya Dock’taki “Launchpad” düğmesine tıklayıp “Facetime” simgesine tıklayabilirsiniz.

Facetime’ı başlattıktan sonra, üst menü çubuğuna gidin ve “Facetime” ı tıklayın. Oradan, “Tercihler” i tıklayın.

Açılan Tercihler penceresinde “Bu Hesabı Etkinleştir” seçeneğinin işaretini kaldırın.

Alternatif olarak, menü çubuğundaki “Facetime” seçeneğini tıklayarak ve ardından “Facetime Kapat’ı” tıklatarak Facetime’ı devre dışı bırakabilirsiniz. Command + K tuşlarına basmak da işe yarayacaktır.

Artık FaceTime devre dışı bırakıldığında, FaceTime aramalarını alma konusunda endişelenmeden cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

İlgili  iOS 13 indirme işlemi için cihazınızı hazırlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir