Cloud

Zoom nedir? Zoom’a nasıl giriş yapılır?

Zoom nedir sorusu evden çalışma ve Eba uzaktan eğitim ile sık duyulan sorulardan oldu. Bu yazımızda Zoom’la ilgili detayları anlatıyoruz.

İçerik

Zoom Nedir?

Zoom, çevrimiçi bir sesli ve videolu konferans platformudur. Zoom şu an telefon görüşmeleri, video görüşmeleri veya uzaktan dersler için kullanılmaktadır.

Zoom, 2011 yılında eski bir Cisco yöneticisi olan Eric Yuan tarafından kuruldu. Zoom çok hızlı bir şekilde gelişti. Ürün, 2013 yılında piyasaya sürüldü ve yıl sonunda bir milyon kullanıcıya ulaşmış durumdaydı.

İlgili  Zoom hesap açma adımları - Ücretsiz

2017 yılına kadar şirketin milyar dolarlık bir değeri vardı. 2019’da halka açık bir şirket haline geldi ve bugün kullanılan en büyük video konferans çözümlerinden biri haline gelmiş durumda. Şu anda araştırmalar, Zoom’un Skype ve Google Hangouts gibi benzer çözümlerden önce en yaygın kullanılan konferans aracı olduğunu gösteriyor.

Zoom Toplantısı Nedir?

Zoom Odaları dahil (eğitimleri kolaylaştırmak için özel eğitim odaları), videolu seminerler ve hatta telefon sistemleri gibi kurumsal firmalara birçok ürün ve hizmet sunsa da Zoom’un temel ürünü ve çoğu insanın ürünü bilme şekli Zoom toplantılarıdır.

Zoom Toplantıları Zoom uygulamasında gerçekleşir ve herkes tarafından başlatılabilir ve paylaşılabilir; Bu toplantılar, eğer yüklediyseniz uygulama aracılığıyla veya Zoom web sitesi aracılığıyla ücretsiz olarak başlatılabilir.

Zoom’u telefonunuzda da kullanabilir veya televizyonunuza aktarabilirsiniz.

İlgili  iPhone Zoom kurulumu ve kullanma

Zoom’a Nasıl Giriş Yapılır?

Zoom kullanmak için ücretli bir üyeliğe ihtiyacınız yok. Başka biri Zoom Toplantısını ayarlar ve sizi davet ederse tek yapmanız gereken, Zoom’u kullanmaya başlamak için e-posta davetindeki adımları takip etmektir. Zoom uygulamasını yüklemek için bir bağlantıya tıklamanız ve ardından davet edildiğiniz toplantıda oturum açmak için konferans kodunu girmeniz yeterli olacaktır.

Kendi Zoom Toplantınızı oluşturmak için, ücretsiz olarak Zoom hesabı açmanız gerekecektir. Zoom web sitesine giderek ve sayfanın üst kısmındaki Sign Up, It’s Free butonuna tıklayın ve adımları takip edin. Tamamladığınızda, kendi toplantılarınızı başlatabileceksiniz.

İlgili  Zoom ile Toplantı Oluşturma ve Toplantıya Katılma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir