Donanım

Lenovo ThinkPad Yoga L13: BT Uzmanları için alternatif

Lenovo, orta düzey performans için BT uzmanlarının işine yarayacak özellikler sunan ThinkPad Yoga L13 ile L serisi dizüstü bilgisayar serisine yenisini ekledi.

8.000 TL’den başlayan bu yeni laptop için küçük ve orta ölçekli bir işletme, BT personelini ve ofis içi çalışanlarını iyi bir verimlilik deneyimi sunması için L13 ile destekleyebilir.

Tasarım

L13, mat siyah kaplama, u şekilli klavye, touchpad üzerindeki çift mouse butonu, 2’si 1 arada kullanım için 180 derece menteşeli ve tipik endüstriyel ThinkPad tasarım öğeleriyle birlikte geliyor. L13, ThinkPad X1 Carbon veya Ideapad serisinin ticari kaplaması gibi iyileştirici dokunuşlara sahip olmasa da, şirketin geleneksel KOBİ tekliflerinde bazı iyileştirmeler sunuyor.

Lenovo ThinkPad Yoga L13

L13 Yoga yaklaşık 3 kilo ağırlığında, ancak sert kasası gövdeye, klavyeye veya ekrana basarken çerçevedeki herhangi bir esnekliği ortadan kaldırıyor. Parçaların çoğu lehimliyken, gövdenin altında pil değiştirmeleri veya depolama yükseltmeleri için kolayca erişilebilir vidalar bulunuyor.

Lenovo, tasarımın bir parçası olarak, bir HDMI bağlantı noktası , çift USB-A bağlantı noktası içeren geniş bir bağlantı seçeneği sunan güvenilir ve gerçek endüstriyel stilini korumayı seçiyor. , micro-SD kart yuvası, 2 USB-C gen 1 güç dağıtımı, ekran ve veri aktarım bağlantı noktası ve geleneksel kulaklık ve mikrofon birleşik.

Tasarımın bir parçası olarak Lenovo, HDMI bağlantı noktası, çift USB-A bağlantı noktası, 2 adet USB-C ile güç 1 şarj olabilen, mikro SD kart yuvası içeren geniş bir bağlantı seçeneği sağlayan denenmiş ve gerçek endüstriyel stilini korumayı devam ettiriyor gibi görünüyor.

İç Donanım

L13, 10.Nesil Intel Core i3, i5 ve i7 işlemcilerin yanı sıra çeşitli depolama ve bellek seçeneklerini içeren 4 farklı özellik özelleştirmesi sunuyor. Kasa, Pro ve 4.40 GHz’e kadar Intel Core i5-10310U işlemci ve 4 çekirdek ve 8 iş parçacığına yayılmış Turbo Boost ile geliyor. L13’deki bellek 8GB DDR4 2666Mhz’de, depolama maksimum 512GB’a kadar destekliyor. Geri kalan özellikler, 720p HD web kamerası, 13.3 FHD dokunmatik ekran ve entegre Intel UHD grafik yongası.

Lenovo ThinkPad Yoga L13

Kalem, Klavye ve Biyometrik Kimlik Doğrulama

Lenovo, her satın alımda kutusuna çok fazla değer katmayı bir uygulama haline getirmiş gibi görünüyor ve L13 ile bunu yapmaya devam ediyor. Kullanıcılar, kutudan çıktığı gibi, klavyenin alt ön tarafına yakın küçük bir yuvaya yerleştirilmiş özel kalem, ekstra güvenlik için nispeten hızlı bir parmak izi okuyucu ve daha fazla gizlilik için web kamerası kapatma anahtarına sahip oluyorlar. Bu ekstra özelliklerin her biri çok iyi çalışıyor. Özel kalem karalamalarda, grafiklerde figürleri vurgulamak ve hatta cihaz tablet modundayken Windows’un bazı bölümlerinde gezinmek için kullanışlı durumdadır. Bir BT uzmanının kalemden ne kadar faydalanacağından emin değiliz, ancak düzenli çalışanlar belge imzaları gerektiğinde bu kolaylıktan yararlanabilir veya toplantılar sırasında not alabilirler. Ayrıca kalemi kendi yuvasına yerleştirmek de artık kalemi şarj etmenizi sağlıyor.

Detaylı teknik bilgiler için buraya bakabilirsiniz.

İlgili  Windows 10 2004 ISO İndirme

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir