Eposta

Yandex.Mail İncelemesi: İyi ve Kötü

Yandex.Mail, güçlü web erişimi, mobil uygulama, POP, IMAP erişimi ve sınırsız depolama alanıyla eksiksiz, zengin ve kullanılabilir bir e-posta deneyimi sunuyor.

Mesaj şablonları, hatırlatıcılar, e-kartlar ve klavye kısayolları gibi işlevler, postaları Yandex.Mail’de verimlilik ve eğlence ile kontrol etmeye yardımcı olur ve tam bir web tabanlı IMAP istemcisi olarak işlev görebilir.

Artıları

 • Postayı programlamanıza izin verir, yanıt almazsanız hatırlatıcılar almanızı sağlar
 • Çevrimiçi depolama sınırsızdır ve POP, IMAP’e esnek erişim sağlar
 • İlgili e-postaları iş parçacığına ve kişiye göre bulmayı çok kolaylaştırır

Eksileri

 • Örneklerle öğrenen filtreleri barındırmamaktadır

Yandex.Mail

 • Sınırsız çevrimiçi depolama alanına (10 GB’den başlayan ve gerektiğinde 1 GB’lik adımlarla artan) ücretsiz e-posta sunar.
 • Hem POP hem de IMAP erişimi sunan Yandex.Mail hesapları, masaüstü ve mobil e-posta programlarında (diğer e-posta servislerinde olduğu gibi) rahatça oluşturulabilir.
 • Bir RSS haber akışı okuyucusu içerir; RSS beslemesi okuyucu, e-postadan ayrı olarak çalışır ve mesajlar gibi haber öğelerini işlemez.
 • Güvenli SSL / TLS bağlantıları ile erişilebilir ve sahte kullanım için kontrol edebileceğiniz bir etkinlik günlüğü tutar.
 • Çeşitli temalar Yandex.Mail’i renkli ve canlı bir hale getirir.
 • POP ve IMAP e-posta hesaplarından posta alabilir ve bu hesapların adreslerini web arayüzünden kullanarak mesaj gönderebilir.
 • Yerleşik bir çevirmen, yazdığınız dillerde posta okumanıza ve göndermenize yardımcı olur.
 • Yandex.Disk ile entegrasyon, e-postaların büyüyerek büyük dosyaları göndermenizi sağlar. Birçok ortak belge formatında (PDF, Doc, XLS, PPT ve RTF dahil) alınan dosyalar Yandex.Mail’de görülebilir.
 • Size zamanında yanıt almadığınız mesajlar hakkında bilgi vermesini sağlayabilirsiniz (5 gün içinde).
 • Gönderdiğiniz mesajlar için standart DSN teslimat bildirimleri talep edebilir.
 • Klavye kısayolları, etkili ve hızlı çalıştırmaya yardımcı olur.
 • Filtreleri kullanarak, Yandex.Mail’i belirli postaları silme, başka bir adrese iletme, otomatik yanıt gönderme (tatilde iken) veya Yandex.Mail klasöründe dosya gönderme gibi işlemleri otomatik olarak gerçekleştirecek şekilde ayarlayabilirsiniz.
 • Kolay kullanım için mesajları şablon olarak kaydetmenizi sağlar.
 • Daha sonraki bir tarihte ve zamanda otomatik olarak iletilecek iletileri de zamanlayabilirsiniz.
 • Yerleşik E-Kartlar zengin davetler, dilekler ve günlük selamlar göndermeyi kolaylaştırır.
 • Serbest biçimli arama ile e-postaları hızlı bulur; sonuçları klasöre, duruma, etikete, alana (gönderen veya konu gibi) ve tarihe göre daraltabilirsiniz.
 • Etiketler ve klasörler — her e-postanın tek bir klasörde bulunması, ancak muhtemelen bir etiket taşıyor olması – size uygun herhangi bir şekilde mesajlar düzenlemenizi sağlar.
 • Herhangi bir klasörü, sadece belirli bir ayda hızlı bir şekilde değiştirilen mesajlara odaklayabilirsiniz.
 • Her mesajın göndereni için önceki mesajların, alınan eklerin ve bunların paylaştığı linklerin yanı sıra mevcut mesajdaki mesajlarını bulur ve kolayca erişilebilir hale getirir.
 • Bir spam ve virüs filtresi, Yandex.Mail gelen kutunuzun virüs yüklü ve kimlik avı e-postalarını sınıflandırır ve taşır. Özel siyah-beyaz gönderici listeleri de kullanabilirsiniz.
 • İçerisinde yer alan basit bir görev yöneticisi, tam zamanında bir yapılacaklar listesi tutmanıza izin verir.
 • Belirli tarayıcılarda ve internet bağlantılarında daha iyi performans gösteren basit bir HTML sürümü kullanır.
İlgili  E-posta Takibi: Nedir ve Kendinizi Nasıl Koruyabilirsiniz?

Bir arama motoru şirketi bir e-posta hizmeti oluşturduğunda, bol miktarda depolama alanı, evrensel erişim, etiketler ve katı arama seçenekleri bekleyebilirsiniz. Google ve Gmail için doğru olan, Yandex ve Yandex.Mail için de geçerlidir.

Yandex.Mail Online Depolama Özelliği

Yandex.Mail hesabı 10 GB’den başlar ve kullanımı arttıkça büyür. E-posta arşivinizle zaten dolu bir şekilde başlamış olsanız bile asla alanınız bitmez: Yandex.Mail sadece mevcut hesaplarınızdan (hem POP hem de IMAP) yeni mesajlar toplamakla kalmaz, aynı zamanda eski postanızı da içe aktarabilir.

Yandex.Mail’de Mail Bulma ve Organize Etme

Daha fazla ileti depolandığında, e-posta aramasının bir şeyleri geri vermesi daha kolay olabilir, ancak doğru e-postayı tespit etmek o kadar zorlaşır. Yandex.Mail bu konuda yeterince iyidir.

Basit arama alanı genellikle hızlı sonuç verir ve sonuçlar belirli ölçütlerle (gönderici veya tarih gibi) daraltılabilir. Yine de daha fazla kontrol ve daha fazla arama operatörü ve düzenli ifade araması bazen yararlı olabilir.

Özellikle e-posta gruplarını bulmak için, aramaya güvenmek istemiyorsanız, Yandex.Mail hem klasörleri hem de etiketleri sunar. Her mesaj her zaman yalnızca bir klasörde olsa da, anlamlı olan herhangi bir konfigürasyonda gruplandırmak için etiketleri serbestçe atayabilirsiniz. IMAP yoluyla, yalnızca klasörler kullanılabilir; mobil Yandex.Mail uygulamaları, etiketlerin yanı sıra klasörlere de erişim sağlar.

Filtreleri kullanarak Yandex.Mail’in belirli eylemleri otomatik olarak gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz.

Elbette, aldığınız tüm postayı ileten veya herkese bir tatil otomatik yanıtı gönderen bir filtreyi ayarlayabilirsiniz (örneğin, şirketinizdeki kişiler için bir diğeri de diğerleri için).

Yandex.Mail’de E-posta Yazma ve Gönderme

Tabii ki, hem yeni metinleri hem de yanıtları hem düz metin hem de zengin biçimlendirmeyi kullanarak oluşturabilirsiniz. Yandex.Mail, normal e-posta kompozisyonu ile e-kartlar içerir. Yandex.Mail, bildiğiniz ve metnin bir çeviri ile değiştirilmesini sağlayan bir elektronik çevirmen içerir.

İlgili  E-posta Takibi: Nedir ve Kendinizi Nasıl Koruyabilirsiniz?

Bir e-posta gönderebileceğinizi düşünüyorsanız, daha sonra Yandex.Mail bir şablon olarak kaydetmeyi önerir. Şablonlar yeni e-postalar için kolayca kullanılır. Değişkenler ve metin parçacıklarının eklenmesi muhtemelen yardımcı olabilir.

Yandex.Mail’de Ek ile Büyük Dosya Gönderme

E-posta elbette tüm e-kartlar ve metin değil; belgeleri, resimleri ve diğer dosyaları paylaşmak içindir. Yandex.Mail, geleneksel olarak herhangi bir dosyayı eklemenize izin verir, tabiki (tek tek 22 MB’a kadar ve e-postaya 30 MB’a kadar); Yandex.Disk’e koyduğunuz bir dosyaya da kolayca bir bağlantı ekleyebilir, ancak bu dosya başına bu sınırı 2 GB artırır.

Aldığınız ekler için Yandex.Mail, tarayıcınızda Office belgelerinin yanı sıra PDF dosyalarını görüntüleyen kullanışlı bir belge görüntüleyici sunar ve bunları Yandex.Disk’e de kaydetmenizi sağlar.

Güvenlik ve Spam Filtreleme

Yandex.Mail tüm gelen postaları spam, phishing ve malware için tarar. Filtreleme makul ölçüde doğru ama biraz aşırıya kaçıyor olabilir.

Ne yazık ki, Yandex.Mail geliştirilmiş güvenlik için iki faktörlü bir kimlik doğrulama sunmuyor. Güçlü bir şifre kullanmanız gerekmektedir.

Yandex.Mail

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir