Google

Stadia Kontrol Cihazı, Başlangıçta Bluetooth Kulaklıkları Desteklemeyecek

Bu hafta Google’ın oyun akışı hizmeti olan Stadia hakkında daha fazla bilgi ortaya çıkıyor. Özellikle Stadia kontrol cihazıyla ilgili.

Görünüşe göre Google Stadia Kontrol Cihazı, oyun sesini kablosuz olarak Bluetooth kulaklıklara ya da oyun kulaklıklarına kablosuz olarak aktaramayacak. Ancak bu sonrasında değişebilir.

Bu durum, Stadia Ürün Direktörü Andrey Doronichev tarafından Reddit’teki AMA oturumunda açıklandı. Doronichev, kablolu kulaklıkların denetleyicide bulunan 3,5 mm kulaklık jakına takılmasını içeren bir alternatif sunmuştu. Bu, Bluetooth desteği eklenene kadar oyun sesini kulaklıktan dinlenmesini sağlamak için yeterli durumdadır.

Google Stadia Çıkış Tarihi, Hız Gereksinimleri ve Fiyatlandırması

Ancak, Stadia üzerinden oyun oynarken Bluetooth kulaklıklarını kullanmak isteyenler için başka bir çözüm daha olacak. Oynatıcılar, Stadia’daki oyun sesini bilgisayar veya Pixel akıllı telefonla eşleştirerek dinlemek için Bluetooth kulaklıklarını kullanabilir. Google’ın Pixel akıllı telefonları, başlangıçta oyun servisini destekleyen tek mobil cihaz olacak. Ürün müdürü, hangi Pixel neslinin Stadia ile uyumlu olacağını söylemedi.

Gelecekte Bluetooth desteği gelebilir, ancak bunun ne zaman olacağı gerçekten bilinmiyor.

İlgili  Google Stadia için bugün önemli duyurular gelebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir