Apple

iOS 12.1 Bugün Çıkıyor! İşte Yenilikler

iOS 12 oldukça yeni olsa da, ilk güncellemesi bugün yayınlanıyor. iOS 12.1 Grup Facetime, çift SIM desteği, kamera iyileştirmeleri, yeni emoji ve daha fazla yeni özellikler getiriyor.

Grup FaceTime

iOS 12.1 Bugün Çıkıyor! İşte Yenilikler

İlk başta Haziran ayında WWDC’de açıklanan Group Facetime, tek seferde FaceTime’a 32 kişiye kadar izin verecek.

Ama işte en iyi bölüm: çılgın çocuklarınızın hepsi FaceTime’ı kullanırken Animoji ve Memoji’yi kullanabilecek ve FaceTimeing’in çılgın deneyimini 32 insanla bile çıldırtıracaktır. Sohbetlerinize katılmak için köpekleri, kedileri, uzaylıları, dinozorları ve diğer her şeyi bekliyoruz.

Kamera İyileştirmeleri

Apple iPhone XS, XS Max ve XR’yi duyurduğunda, kamera özellikleri gerçekten çok konuşuldu, özellikle de gerçek zamanlı alan kontrolü derinliği. Bu özellik kullanıma sunulmamış olsa da iOS 12.1, tüm uyumlu telefonlara (XS, Max, XR) ulaşıyor. Bu portre fotoğraflarınızı daha da iyi hale getirecek.

Portre fotoğrafları daha iyi yapmaktan bahsetmişken, 12.1 fotoğrafçılığın pek çok “güzellik kamerası” gibi aşırı düzelmesine neden olan “güzellik kapısı” hatasını da düzeltti. Gerçek benliğinizin parlamasına izin verme zamanı.

Çift SIM Desteği

iOS 12.1 Bugün Çıkıyor! İşte Yenilikler

XS, XS Max ve XR çift SIM kartlarını destekleyen ilk iPhone’lar. Ancak yine de, bu özellik kullanıma sunulmamıştı. Bu 12.1 ile, aynı anda tek bir telefonda iki sim kartı çalıştırabileceksiniz.

Yeni Emoji

iOS 12.1 Bugün Çıkıyor! İşte Yenilikler

Yeni bir emoji olmadan iPhone güncellemesi olmaz. Konuşmaya değecek bir güncelleme olmadığını iletiyorum. 12.1’in alaka düzeyini sağlamlaştırmak için 70’in üzerinde yeni emoji geliyor.

iOS 12.1 bugün kullanıma sunulduğunda, yüklemek için Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme’ye gidin.

iOS Güncelleme için detaylı bilgiyi burada daha önce yazmıştık.

İlgili  iTunes Satın Alma İşlemleriyle İlgili Sorunları Çözmenin 4 Yolu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir