BT

Microsoft Kaizala Nedir? Yeni Office 365 Mobil Uygulaması!

Microsoft Kaizala hakkında henüz bir şey duymamış olabilirsiniz, ancak yakında tüm dünya için geliyor. Mobil grup iletişim ve ekip çalışması uygulaması 2017 yılında başlatıldı ve şu anda Windows Phone, iOS ve Android telefonlarında 25’in üzerinde ülkede bulunuyor. Peki, bu yeni uygulama tam olarak nedir?

Kaizala herhangi bir boyuttaki kuruluşlar için kapsamlı bir sohbet, takım çalışması ve dosya paylaşım uygulaması. Minimalist bir tasarımla oluşturulan uygulama, aynı zamanda kolay kullanımıyla önplana çıkıyor. Anında mesajlaşma, anketler ve toplantıları iş arkadaşlarınıza kolaylıkla gönderebilirsiniz. Kaizala, bir organizasyonun içinde veya dışında şeffaf iletişim için gereken her şeyi içerir.

Microsoft Kaizala Özellikleri ve Avantajları

Kaizala, bir şirketin başarısı için hayati öneme sahip çalışanlara hizmet vermek üzere tasarlandı. Temel işlevleri, kolay iletişim için gruplar ve alt gruplar oluşturmak, işlerin ilerlemesini oluşturmak, atamak ve izlemek, anketler ve anketler yoluyla geri bildirim toplamak ve görsel veri raporları oluşturmaktır – hepsi tek bir basit arayüzde.

Microsoft Kaizala Nedir? Yeni Office 365 Mobil Uygulaması!

Kaizala’da bir şirketin çeşitli departmanları ve/veya süreçleri için hizmet veren toplam 11 farklı eylem vardır. İşte önemli noktalardan bazıları:

  • Duyurular en yaygın kullanılan işlemdir – tüm gruplara bir mesaj gönderin ve beğeni ve yorumlarla yanıt alın.
  • İşler, bir çalışana görev atayan ve ilerleme durumlarını izleyen sohbet mesajlarıdır. Yorumlar yönetici veya diğer grup üyeleri tarafından eklenebilir ve işin tamamlanması üzerine yöneticiye bir bildirim gönderilir.
  • Lokasyonlar – Meslektaşları ve çalışanları, orada bulundukları zaman olması gereken yerlerde oldukları doğrulayan fotoğraflı konum dahil olmak üzere, yerle ilgili dört eylem mevcuttur.
  • Toplantılar, aynı sohbette toplantı davetleri göndermek ve hızlı yanıt almak için kullanılır.
  • Hızlı Anketler, grup üyeleri, müşteriler veya tedarikçilerden bilgi toplamak için harika yoldur. Gruba kolayca soru gönderin ve yanıtlarını sohbet içinde alın.
  • Fatura Gönderme, kullanıcıların bir fatura fotoğrafını çekmelerine ve ayrıntıları bir grup veya müşteriye paylaşmalarına olanak tanır.
İlgili  Windows 10 20H2 Güncellemesi (2009): Yenilikler ve Değişiklikler

Microsoft Kaizala Nedir? Yeni Office 365 Mobil Uygulaması!

Kaizala Nasıl Kullanılıyor?

Şu anda Kaizala’yı kullanan tüm sektörlerde, dünya çapında 900’den fazla şirket var. Hindistan’daki Andhra Pradesh Eyaleti, her 12 yılda bir defa kutlanan 12 günlük bir festival olan Krishna Pushkaram için Ağustos 2016’da Kaizala’yı kullanmıştır. Etkinliğin düzenlenmesinde 100.000’den fazla hükümet yetkilisi ve gönüllü yer aldı. AP hükümeti Kaizala’yı kullanarak “20 milyon insanı kapsayan 12 günlük mega etkinliğinin yönetiminde operasyonel verimlilik ve müşteri memnuniyeti konusunda yeni kriterler belirleyebildi”.

Microsoft Kaizala Nedir? Yeni Office 365 Mobil Uygulaması!

Kaizala bir Office 365 Uygulaması mı?

Ücretsiz bir uygulama olduğu için Kaizala, Word, PowerPoint veya OneNote gibi geleneksel bir Office 365 uygulaması değil. Kaizala Office Eklentisi indirildiğinde ve uygulama Office 365 ile tümleştirildiğinde, Kaizala çok daha güçlü hale gelir. Office 365 eklentisi etkinleştirildiğinde, kullanıcılar Internet üzerinden Office 365 dosyalarını gönderebilir ve indirebilir ve bunları gerçek zamanlı olarak düzenleyebilirler; bu da organizasyonları normalde iletişim ve veri toplamaya tahsis edilecek değerli zamandan tasarruf eder.

Microsoft Kaizala Nedir? Yeni Office 365 Mobil Uygulaması!

Kaizala Yönetim Portalı, uygulamanın kuruluşunuzun ihtiyaçlarına uyacak şekilde kontrol edildiği ve özelleştirildiği yerdir. Yöneticiler kullanıcılara katılabilir, gruplar oluşturabilir ve yönetebilir, ayrıca tedarikçileri, ortakları, müşterileri ve daha fazlasını kendi gruplarına ekleyebilir. Geliştiriciler, Kaizala eylemlerini oluşturabilir ve özelleştirebilir, ayrıca şirket sistemlerini uygulama ile bütünleştirmek için bağlayıcılar ekleyebilirler. Ayrıca, Microsoft Flow artık bir bağlayıcı olarak mevcuttur. Bu bağlantı, iş akışlarının iki uygulama arasında kurulmasını sağlar, böylece bir uygulamada bazı olaylar veya eylemler gerçekleştiğinde, diğerinde başlatılan bir yanıt ve/veya iş akışı vardır.

Detaylı bilgi ve mobil uygulamalar için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir