Microsoft Office

Bu ay Microsoft Teams’e gelecek üç yeni özellik açıklandı

Microsoft bu ay Teams hizmetine gelecek olan üç yeni özelliği geldiğini duyurdu.

Büyük toplantılarda, katılımcıların ne zaman konuşacaklarını belirtmeleri bazen zor olabilir. Yeni el kaldırma özelliği, toplantıdaki herkesin konuşmak istediğinde görsel bir sinyal göndermesini sağlıyor. Toplantı düzenleyicileri de katılımcı raporunu bu ayın sonlarında indirebilecekler. Bu, öğretmenlerin tüm öğrencilerinin toplantıya katılıp katılmadıklarını bilmelerine yardımcı olacaktır. Yeni özelliklerin listesini aşağıda bulabilirsiniz:

  • Görüntülü aramaları daha kapsayıcı hale getirmek için, el kaldır özelliği bu ay dünya çapında çıkıyor. Toplantı katılımcılarının, toplantı kontrol çubuğundaki el kaldır simgesini tıklatarak toplantı sırasında söyleyecekleri bir şey olduğunu belirtmelerini sağlamaktadır.
  • Microsoft, toplantı düzenleyicilerinin bir düğmeyi tıklayarak tüm katılımcılar için toplantıyı sonlandırma özelliğini getiriyor. Toplantı düzenleyicileri artık toplantı kontrol çubuğu seçeneklerinde “toplantıyı sonlandırma” seçeneğini kullanabilir.
  • Toplantı düzenleyicileri, özellikle öğretmenler, genellikle Teams toplantılarına kimlerin katıldığını bilmelidir. Bu ay, katılımcı listesinde bulunan ve katılımcılar için katılma ve ayrılma zamanlarını içeren bir katılımcı raporu indirilebilecektir.

Bu yılın ilerleyen saatlerinde Microsoft aşağıdaki özellikleri de getirecek:

  • Bu yılın ilerleyen saatlerinde, Teams toplantılarında yüksek sesle yazma veya havlayan bir köpek gibi rahatsız edici arka plan gürültüsünü azaltmak için AI kullanan gerçek zamanlı gürültü bastırma geliyor.
  • Teams toplantılarındaki arka planınızı yeni ve aydınlık bir ev ofisi ile değiştirmenize olanak tanıyan özel arka planlar, artık Teams’te kullanılabilir. Bu özellik, arkanızdaki ortamı bulanıklaştırmak için yapay zeka (AI) kullanan arka plan bulanıklığına dayanmaktadır. Gelecekte Microsoft, kendi özel resimlerinizi yükleme yeteneğini de içerecektir.

Bu yeni özellikleri duyurmanın yanı sıra, Microsoft bugün Teams ile ilgili bazı yeni kullanım rakamları da paylaştı. Detaylı bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz.

İlgili  Zoom, güvenlik sorunları nedeniyle New York'taki okullarda yasaklandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir