Microsoft Office

Microsoft Teams, aynı anda 9 video konferans katılımcısını gösterebilecek

Microsoft Teams toplantısına en fazla 250 kişi katılabilir. Ancak bir video konferans ekranında aynı anda yalnızca dört tane görünebilir durumda.

Ancak bu durum, Microsoft sınırı dokuz katılımcıya genişletmeye çalışmakla değişiyor.

Microsoft Teams, aynı anda 9 video konferans katılımcısını gösterebilecek

Yakında dokuz adede kadar Teams video konferans katılımcısını aynı anda görebilirsiniz. Microsoft’un bununla ilgili attığı Tweet’i aşağıda görebilirsiniz.

Şirket, katılımcıların Teams video toplantıları sırasında birbirlerini görememelerine ilişkin endişelerine yanıt olarak geçen hafta benzer bir söz vermişti.

Ardından, Microsoft Teams mühendisi Alex, teknoloji devinin limiti sadece dokuzun ötesine genişletmek için çalıştığını söyledi.

Nisan sonuna kadar dokuz katılımcıyı aynı anda görüntülemek için ilk güncellememizi yayınlamaya başlayacağız. Paralel olarak bu limiti daha da artırmak için çalışmalarımız devam etmektedir. Bizi izlemeye devam edin!

Teams için beklenenler

Ekranda görünen görüntülü sohbet katılımcılarının artışını isteyen Teams kullanıcıları, işbirliğinden çok daha fazlasını izliyor. İş iletişiminin etkinliğini artırabilecek birbirlerini ve başkalarının tepkilerini görme yeteneğini istiyorlar.

Tipik bir uygulama, öğretmenlerin veya eğitmenlerin sınıflarındaki herkesi nerede görmek istediklerini öğrenmek olacaktır. Maalesef, şu anda Teams aracılığıyla 30 kadar sınıf üyenizi aynı anda göremezsiniz.

Teams popülerliği

Teams kısa süre önce, COVID-19 küresel salgını sayesinde 44 milyon günlük kullanıcıya ulaştı. Ancak, video konferans söz konusu olduğunda platform Zoom ile sert bir rekabetle karşı karşıyadır.

Şimdilik Zoom, konferans katılımcılarının tek bir ekranda en fazla 49 küçük resmi görüntülemesini desteklemektedir. Yani, Microsoft’un ana rakibine yetişmek için uzun bir yolu var.

İlgili  Office 2010 için Microsoft Desteği Sona Eriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir