Microsoft Office

Teams iOS için görüntülü görüşmelerde arka plan bulanıklığı eklendi

iOS için Microsoft Teams’e en sonunda masaüstü uygulamasının bir süredir sahip olduğu özellik geldi: arka plan bulanıklığı.

Nisan ayında Teams için yayınlanan ve yeni özellikleri özetleyen bir yayında Microsoft, video görüşmeleri için arka plan bulanıklığının artık iPhone‘lar ve iPad‘ler için de kullanıma sunulduğunu açıkladı.

Microsoft, blog yayında Microsoft’un “Mobil cihazınızda arkadakilere odaklanmayın, arkanızda kalmayın! Bu sık kullanılan özelliği masaüstünden iPhone’larınıza ve iPad’lerinize getirmekten heyecan duyuyoruz. Şimdi yayınlıyoruz.” diyor.

Arka plan bulanıklığı tam olarak yorumda söylenenleri yapmaktadır. Biraz AI özellikleri kullanarak, sizi arka planınızdan ayırır, arkanızdakileri bulanıklaştırır ve sizi aramalarınıza odaklar. Dağınık bir arka planınız varsa veya sadece odakta kalmak istiyorsanız, kullanışlı bir özelliktir.

Arka plan bulanıklaştırma teknolojisi, Microsoft’un son haftalarda masaüstünde kullanıma başladığı yeni özel arka plan özelliği için temel olarak kullandığı şeydir. iOS uygulamasının gelecekte benzer bir özel arka plan seçme özelliği alıp almayacağı belli değil.

İlgili  Zoom, güvenlik sorunları nedeniyle New York'taki okullarda yasaklandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir