Microsoft Office

Microsoft Teams, aynı anda 49 kişiye kadar katılımcıyı destekleyecek

Microsoft Teams ekibi, Zoom ile rekabeti yakalamak için aynı anda video konferansa katılabilecek kişi sayısını arttırma konusunda çok çalışıyor.

Microsoft geçen ay görüntülü toplantıya katılabilecek katılımcı sayısını 9’a (3×3) yükselttiklerini açıklamıştı. Bu ayın başlarında Microsoft, 49 katılımcıyı destekleyecek 7×7 ızgara görünümü üzerinde çalıştıklarını duyurmuşlardı. Bugün Microsoft, 7×7 ızgara görünümünün bu ay Teams kullanıcılarına önizleme olarak sunulacağı müjdesini verdi. Yaz bitiminde ise bu durum genel kullanıma sunulmaya başlanacak.

Microsoft ayrıca, Teams kullanıcıları için aşağıdaki yeni özellikleri de duyurdu:

  • Sonbaharda, eğitimciler sanal Dinlenme Odaları oluşturabilir, böylece öğrenciler küçük gruplarla tanışabilir ve işbirliği yapabilirler.
  • Teams for Education‘da öğrenciler sınıf toplantıları sırasında ellerini kaldırabilirler. Eğitimciler ayrıca katılım raporlarını görebilir ve öğrencilerin sınıfla nasıl etkileşime girdiklerini, etkinlik metriklerini ve notları da içeren yeni bir veri analizi dökümü olan Sınıf Trendlerini görebilirler.
  • Teams’teki yeni toplantı seçenekleri, öğrencilerin toplantılara katılımsız başlamasını önler, eğitimcilerin bir toplantıda kimlerin sunu yapabileceğini belirlemelerine izin verir ve eğitimcilere yalnızca atanan öğrencilerin toplantıya katılabilmelerini sağlamak için Toplantı Lobisi oluşturma imkanı vererek Microsoft’un gizlilik ve güvenlik yaklaşımına katkıda bulunur.
İlgili  En iyi Zoom Alternatifleri - 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir