Microsoft Office

Microsoft, Teams için yeni özelliklerini duyurdu

Microsoft, Teams’te kullanıcılara kişisel kullanımlarında yardımcı olacak birkaç yeni önizleme özelliğini duyurdu.

Artık Teams’de kişisel e-postanızla oturum açabilirsiniz. Oturum açtıktan sonra, aileniz ve arkadaşlarınızla bağlantıda kalmak için sohbet etmek ve aramak için gruplar oluşturabilirsiniz.

Yeni özelliği denemek için aşağıdaki adımlara göz atabilirsiniz:

  • Şu anda Teams mobil uygulamasını iş hesabınızla kullanıyorsanız, ayarları tıklamanız ve Hesap ekle’yi seçmeniz yeterlidir. Daha sonra kişisel Microsoft hesabınızla oturum açabilir veya telefon numaranızla yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Ayarlar sayesinde, kişisel ve iş hesaplarınız arasında geçiş yapabilirsiniz.
  • Henüz Teams kullanmıyorsanız, mobil uygulamayı indirmek ve kişisel bir Microsoft hesabıyla kaydolmak veya telefon numaranızla yeni bir hesap oluşturmak için iOS veya Android’inizdeki uygulama mağazasını ziyaret edebilirsiniz.

Teams kurumsal kullanıcıları için zaten mevcut olan standart özelliklerin yanı sıra, Teams aşağıdaki kişisel özellikleri almış durumdadır:

  • Konum paylaşımı: Teams konum paylaşımı, konumunuzu paylaşmayı ve arkadaşlarınızı bulmanızı kolaylaştıracaktır.
  • Teams şifreler veya giriş bilgileri gibi önemli bilgileri güvenli bir şekilde saklamanızı ve paylaşmanızı sağlayan Kasa ile birlikte geliyor.

Bu yeni özellikler önümüzdeki haftalarda önizleme kanalında kullanıma sunulacak. Bu yeni özelliklerin bu yıl genel olarak erişilebilir olması bekleniyor.

İlgili  Windows 10 21H1 Güncellemesi: Yenilikler ve Değişiklikler

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir