Microsoft Office

Office kaydedilmemiş belgeler için hatırlatıcı gösterecek

Microsoft şu anda Windows’taki Microsoft Office kullanıcıları için akıllı kaydetme hatırlatıcıları adı verilen ve kaydedilmemiş belgelerinizi kaydetmenizi hatırlatan ve çalışmanızı kaybetmekten kurtaran yeni bir özellik üzerinde çalışmaktadır.

Bu özellik, 2006 13001.10000 derlemesi veya sonraki sürümlerini kullanan Office Insider’lar için Microsoft Word’de zaten yayınlandı ve yeni bir dosya üzerinde çalışmaya başlandığında çalışmalarını kaydetmelerini istiyor.

Microsoft’a göre akıllı kaydetme özelliği, belirli bir dosyayı kaydetme olasılığınızı belirlemek için temel olarak yapay zeka kullanıyor ve ardından Kaydet düğmesinin altında bir hatırlatma görüntülüyor. AI, dosyaya ne kadar içerik eklediğiniz veya istemleri görüntülemeden önce dosya üzerinde ne kadar zaman harcadığınız da dahil olmak üzere birkaç özelliği analiz etmektedir.

Microsoft’un Office uygulamalarının zaten Microsoft 365 aboneleri için Otomatik Kaydetme özelliğine sahip olduğunu belirtelim, ancak bu yeni hatırlatıcılar herkes için iyi bir alternatif olabilir. Bu özellik, genellikle dosyalarını kaydetmeyi unutan ve öngörülemeyen durumlar nedeniyle işlerini kaybetme riski taşıyan kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış durumda.

İlgili  Microsoft, Office 365 aboneliklerini değiştiren Microsoft 365'i tanıttı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir