Microsoft Office

Microsoft Teams ile gün boyu ücretsiz görüşebilirsiniz

Artık kişisel kullanım için Microsoft Teams ile 24 saat boyunca hiçbir ücret ödemeden kesintisiz görüşebilirsiniz.

Kişisel kullanım için Microsoft Teams artık masaüstü ve web üzerinden kullanılabilir. Teams, aileniz ve arkadaşlarınızla iletişim halinde kalmanızı kolaylaştıracak çeşitli özellikler içerdiğinden kullanılabilirlik konusunda gerçektende harika iş çıkarıyor. Kişisel kullanım için Teams bu yılın başlarında iOS ve Android cihazlarda kullanıma sunulmuştu, bu nedenle artık tüm büyük platformlarda kullanılabilir durumda. Kişisel kullanım için Teams şu anda tüm platformlarda önizleme aşamasında, ancak yine de birkaç faydalı özellik içermekte ve bunlar da gayet iyi çalışıyor.

İlgili  Microsoft Teams ekran paylaşımı nasıl yapılır?

Microsoft Teams ile 24 saat boyunca ücretsiz görüşme

Kişisel kullanım için Teams, arkadaşlarınıza ve ailenize mesaj göndermenize, arama yapmanıza ve görüntülü arama yapmanızı sağlar. Ayrıca 300 kişiye kadar grup görüşmelerine de katılabilirsiniz. Diğer birçok benzer uygulamanın aksine, Teams çağrılarının kısa bir süre sınırı bulunmuyor. Teams aramaları 24 saate kadar sürebilir ve bu, çoğu kişinin ihtiyacı olan konuşma süresinden daha uzun. Buna karşılık, Zoom’un ücretsiz sürümü çağrıları 40 dakikayla sınırlamaktadır.

Bugünden itibaren, kişisel Microsoft hesabınızı masaüstünde ve web’de Teams’e ekleyebilirsiniz. Belki daha da önemlisi, insanların aramalara katılmak için bir Microsoft hesabına ihtiyacı olmamasıdır. Bir Teams araması için bağlantı oluşturabilir ve Microsoft hesabı olmayan kişilerle bile paylaşabilirsiniz.

Microsoft, şu anda mevcut olan aşağıdaki özellikleri ile öne çıkmaktadır:

  • 250 kişiye kadar kişisel sohbet başlatın veya grup sohbeti oluşturun.
  • Telefonunuzdaki mevcut sohbetlerinizi bilgisayarınıza sorunsuz bir şekilde senkronize edin ve konuşmaları istediğiniz cihazda devam ettirin.
  • Görüntülü veya sesli görüşmeler yoluyla tüm gün ücretsiz olarak arkadaşlarınız ve ailenizle konuşun.
  • Görüntülü toplantı davetlerini herkesle paylaşın ve 49’a kadar arkadaşınızı ve sevdiklerinizi Galeri görünümünde veya Birlikte modunda tek bir çerçevede görün.
  • Herhangi bir kişisel veya grup sohbetinde bilgisayarınızdaki fotoğrafları ve videoları yükleyin ve paylaşın.

Microsoft ayrıca Teams mobil uygulaması için yeni özellikleri de duyurdu. iOS ve Android için Teams’te, telefonlarında Teams yüklü olmasa bile kişilerle sohbet etmenize olanak tanıyan yeni bir özellik önizleme aşamasında. Kişiler daha sonra mesajlarınızı SMS yoluyla yanıtlayabilir. Ancak bu özellik şu anda ABD ve Kanada ile sınırlı durumda.

Bugünden itibaren, Teams’i bir konumdan ayrıldığınızda da insanları uyaracak şekilde ayarlayabilirsiniz. iOS ve Android için önizleme özellikleri kademeli olarak kullanıma sunulduğundan, bu özellikleri kullanmanız birkaç hafta sürebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir