Microsoft Office

Outlook 2016’da Yeni Eposta Sesini Kapatmak

Outlook 2016, yeni bir mesaj aldığınızda çeşitli uyarı türleri ile size bildirim gösterebilir. Bir görev çubuğu bildirimi görebilir, görev çubuğunda bir mesaj simgesi görebilir, bir ses duyabilir veya işaretçinizin kısa bir süre için bir e-posta mesajı simgesine dönüştüğünü görebilirsiniz. Tüm bunları nasıl devre dışı bırakacağınızı aşağıdaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Yoğun bir projede çalışıyorsanız, video konferans için ekranınızı paylaşıyorsanız ya da Muhasebe’den Ali’nin tüm ekibe e-posta gönderdiği her seferinde uyarı almak istemiyorsanız, masaüstü uyarılarınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Veya en azından hangi tür uyarıların göründüğü konusunda daha seçici olabilirsiniz. Bu uyarı türlerinin bir kısmı Microsoft Outlook’ta otomatik olarak etkinleştirildiğinden, bunları manuel olarak kapatmak zorundasınız.

Yeni Eposta Uyarılarını Kapatmak

Microsoft Outlook’ta yeni eposta uyarılarını kapatmak çok kolay! Birkaç hızlı tıklama ile işinizi yapmaya hazır olacaksınız.

Üst menü üzerindeki “Dosya” sekmesine tıklayarak başlayın.

Açılan Dosya bölmesinde “Seçenekler” komutunu tıklayın.

Açılan Outlook Seçenekleri penceresinde sol bölmedeki “Mail” seçeneğine tıklayın.

Sağdaki bölmede “Mesaj geliş” bölümüne ilerleyin.

Aradığınız ayarları burada bulabilirsiniz.

  • Ses çal: Yeni bir eposta aldığınızda sesi duymak istemiyorsanız, bu seçeneği devre dışı bırakın.
  • Fare işaretçisini kısa bir süre için değiştirin: Yeni bir mesaj geldiğinde imlecin bir zarfa dönüşmesini önlemek için bu seçeneği devre dışı bırakın. Çok çabuk oluyor, zaten işe yaramıyor.
  • Görev çubuğunda bir zarf simgesi göster: Yeni bir mesaj geldiğinde, sistem tepsinizde simgenin görünmesini istemiyorsanız, bu seçeneği devre dışı bırakın.
  • Masaüstü Uyarısı Görüntüleme: Outlook’un yeni mesaj aldığınızda bir Windows bildirimi açmasını istemiyorsanız bu seçeneği devre dışı bırakın. Bu seçenek etkinleştirildiğinde kullanılabilen “Hak Korumalı iletiler için önizlemeyi etkinleştir” seçeneği, yalnızca bir Exchange sunucusuna bağlanmak için Outlook’u kullanıyorsanız geçerlidir. Devre dışı bırakıldığında, ileti duyarlı olarak işaretlendiğinde Windows bildirimlerinin ileti önizlemelerini görüntülemesini engeller.
İlgili  Outlook'ta Önemsiz E-posta, İkincil ve Odaklanmış Gelen Kutusu Arasındaki Farklar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir