Microsoft Office

Microsoft Office 2019 Nedir?

Microsoft Office 2019, Microsoft Office Paketi’nin sonraki sürümüdür. Bu yılın ikinci çeyreğinde bir önizleme sürümü ile 2018 sonlarında piyasaya sürülecek. Word, Excel, Outlook ve PowerPoint’in yanı sıra Skype for Business, SharePoint ve Exchange gibi sunucular da dahil olmak üzere önceki paketlerde (Office 2016 ve Office 2013 gibi) bulunan uygulamaları içerecektir.

Microsoft Office 2019 Gereksinimleri

Yeni paketi yüklemek için Windows 10’a ihtiyacınız olacak. Bunun temel nedeni, Microsoft’un Office uygulamalarını şu andan itibaren yılda iki kez güncellemek istemesidir. Şu anda Windows 10’u güncellediklerine benzer bir şekilde.

Sizin için en iyisi, Windows Güncellemelerinin yüklemesine izin vermeniz koşuluyla, her zaman hem Windows 10 hem de Office 2019’un en güncel sürümlerine sahip olmanızdır. Microsoft ayrıca, Office 2019’u beş yıl süreyle destekleyeceklerini ve bundan sonra yaklaşık iki yıl boyunca genişletilmiş destek sunacaklarını söylüyor. Bu, bu sonbaharda Office 2019’u satın alabileceğiniz ve yaklaşık 2026’ya kadar kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Office 2019 vs Office 365

Microsoft, Microsoft Office 2019’un “kalıcı” olacağını açıkça belirtmiştir. Bu, Office 365’ten farklı olarak, Office paketini satın alıp ona sahip olabileceğiniz anlamına gelir. Kullanmak için aylık bir abonelik ödemek zorunda kalmazsınız (Office 365’te olduğu gibi).

Microsoft bunu yapıyor çünkü tüm kullanıcıların bulut için hazır olmadığını (veya belki de ona güvenmediğini) ve işlerini çevrimdışı ve kendi makinelerinde tutmak istediklerini fark ediyorlar. Birçok kullanıcı, bulutun yeterince güvenli olduğuna ve kendi terimleriyle kendi verilerinden sorumlu olmak istediğine inanmaz. Elbette, ürünü kullanmak için aylık ücret ödemek istemeyenler de var.

Şu anda bir Office 365 kullanıcısıysanız, Office 2019’u satın almanıza gerek yok. Tabi ki, aboneliğinizi iptal etmek ve tüm çalışmalarınızı çevrimdışı duruma getirmek istemediğiniz sürece. Yine de yapmaya karar verirseniz, isterseniz, OneDrive, Google Drive ve Dropbox gibi seçenekleri kullanarak işinizi yine de buluta kaydetmeye devam edebilirsiniz. Bunu yaparken, şimdi Office 365 için ödediğiniz aylık abonelik ücretinden kurtulabilirsiniz.

İlgili  Windows 10 2004 Güncellemesi Nedir ve Neden Yüklemeliyiz?

Yeni Özellikler

Microsoft, yeni özelliklerin tam listesini yayınlamasa da birkaçını açıkladılar:

  • Microsoft Office 2019, basınç duyarlılığı gibi yeni ve gelişmiş mürekkep özelliklerine sahip olacaktır.
  • PowerPoint 2019, Morph ve Zoom gibi yeni görselleştirme özelliklerine sahip olacak.
  • Excel 2019, veri analizini daha güçlü hale getirmek için yeni formüller ve grafiklere sahip olacak.
  • Exchange, SharePoint ve Skype for Business’a yönelik geliştirmeler, kullanılabilirlik sesini, güvenliğini ve BT yönetimini iyileştirmek için güncellemeleri içerecektir.

Word 2019 veya Outlook 2019’da herhangi bir özellik güncellemesinden henüz bir haber yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir