Microsoft Office

Office 2010 için Microsoft Desteği Sona Eriyor

Microsoft, 2020 yılının Ekim ayında Microsoft Office 2010 desteğini sonlandıracak ve bu durum, ücretli güncellemelerin yanı sıra güvenlik güncellemeleri de dahil olmak üzere tüm güncellemelerin sona ereceği anlamına geliyor.

Microsoft Desteğinin Sona Ermesi Ne Demek?

Desteğin sona ermesi, uygulamayı yapan firma tarafından artık desteklenmediği anlamına gelmektedir. Office 2010’un ömrünün bitmesinden sonra, yazılımı kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak bunu kendi sorumluluğunuzda yaparsınız. Her zaman yeni bilgisayar virüsleri ve diğer kötü amaçlı yazılımlar geliştirilmekte ve güvenlik güncellemeleriyle mücadele etmeksizin verileriniz ve sisteminiz savunmasız olacaktır.

Office 2010 Desteği Neden Sonlanıyor?

Office 2010 kullanım ömrü, önceki Microsoft Office sürümleriyle aynıdır. Microsoft bu konuda şunları söylüyor: “Microsoft Office 2010, yeni özellikler, yazılım güncellemeleri, güvenlik düzeltmeleri vb. sağladığımız bir destek yaşam döngüsüne sahiptir. Bu yaşam döngüsü ürünün ilk sürümünün yayınlanmasından itibaren 10 yıl sürer. ”

Office 2019’a Yükseltme

Microsoft Office 2019, 2018’in sonlarında piyasaya sürülecektir. Ne kadar çabuk son sürüme geçiş yaparsanız, en son görselleştirme özelliklerini, daha iyi güvenliği ve daha güçlü veri analizini içeren yeni yazılım paketinin avantajlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Office 2019’u yüklemek için, işletim sisteminiz olarak Windows 10’a sahip olmanız gerekir. Windows 10’a benzer şekilde, Office 2019 kendini yılda iki kez otomatik olarak güncelleyecektir. Bu işlem, işletim sisteminizin ve yazılımınızın her zaman en güncel sürümlerine sahip olmanızı sağlar.

Office 365’e Yükseltme

Alternatif olarak, Office’in bulut sürümü olan Office 365’e yükseltebilirsiniz. Avantajlarınız, tüm bilgilerinizin bulutta güvenli bir şekilde saklanması ve yazılım paketini birden çok cihazda kullanabilmenizdir. Dezavantaj, her yıl için abonelik ücreti ödemeniz gerekmektedir.

İlgili  Microsoft Teams, aynı anda 49 kişiye kadar katılımcıyı destekleyecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir