Microsoft Office

Office 365 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Office 365, Microsoft’un bir çok uygulamasını bir araya getiren bulut abonelik sistemidir. Hem kurumsal hem ev kullanıcıları için bir çok üyelik paketi bulundurmaktadır.

Microsoft’un Office 365 hizmeti sunduğu olanakları genişleterek, 2 Ekim 2018’den itibaren Office 365 Home kullanıcılarına altı kullanıcının sınırsız sayıda Office uygulamasını yüklemesine izin veriyor.

Office 365 Nedir?

Microsoft Office 365 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Office 365 aslında bir Microsoft Office aboneliğidir. Hala geleneksel Microsoft Office kopyalarını satın alabilirsiniz, ancak Office 365 çok daha iyi bir anlaşma sunmaktadır.

Office 365 Ev adlı aile planı, yıllık 329,99 TL’dir. Bu fiyat için beş (yakında altı) kişi, Microsoft Office’in en son sürümlerini bilgisayarlarına, Mac’lerine, tabletlerine ve telefonlarına yükleyebilir. Her kişi de 1 TB OneDrive depolama alanına sahip olmaktadır.

Office 365, Microsoft Word, Excel, PowerPoint, OneNote ve Outlook’u içerir. Publisher ve Access de dahildir, ancak yalnızca Windows’ta kullanılabilir. Bunlar, standart kutulu Office kopyalarını satın aldığınız takdirde alabileceğiniz tam masaüstü Office uygulamalarıdır, ancak daha sık özellik güncellemelerini alma avantajına da sahiptirler. Ve evet, bunları çevrimdışı olarak kullanabilirsiniz; PC’nizi veya Mac’inizi etkinleştirmek için her 30 günde bir çevrimiçi görünmesi gerekir.

Uygulamaları, Office.com’a giderek, “Office uygulamalarını yükleme” bölümünde oturum açıp tıklayarak yükleyebilirsiniz. Bir telefon veya tablette, Apple’ın Uygulama Mağazası’ndan veya Google Play‘den Office uygulamalarını indirin ve Microsoft hesabınızla oturum açın. Ayrıca, uygulamalara kaydolmak ve indirmek için Windows 10 ile birlikte gelen “My Office” uygulamasını da kullanabilirsiniz.

Tüm Bilgisayarlarınız, Mac’leriniz, Tabletleriniz ve Telefonlarınız için Uygulamalar

Microsoft Office 365 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Office’in kutulu kopyaları artık çok fazla satılmamaktadır. Bir PC’den Mac’e geçiş yaparsanız veya tam tersi durumda, yeni bir kopya satın almanız gerekir.

Office 365 Ev, her biri kendi Microsoft hesabıyla beş (ve yakında altı) kişinin, Office uygulamalarını on adete kadar PC veya Mac’e (veya bunların herhangi bir kombinasyonuna) yüklemesine izin verir. Her kişi aynı zamanda Office’i beş tablete ve beş telefona yükleyebilir.

İlgili  Microsoft, İsrail merkezli IoT güvenlik şirketi CyberX'i satın aldı

Başka bir deyişle, Office 365 Ev ile, Office’in on kopyasını, yılda sadece 329,99 TL karşılığında aile içinde paylaşabilirsiniz.

Her zaman Office’in Son Sürümüne Sahip Olacaksınız

Office 365, Microsoft Office’in en son sürümleriyle her zaman günceldir. Bu nedenle, Microsoft Office 2019 yayınlandığında, yükseltmek için fazladan ödeme yapmanız gerekmez. Yeni yazılıma otomatik olarak güncellenirsiniz.

Kişi Başına 1 TB OneDrive Depolama

Microsoft Office 365 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Microsoft ayrıca Office365 ile her kullanıcı için 1 TB OneDrive depolama alanı içerir. Başka bir deyişle, Office365 Ev planıyla, beş kullanıcı için toplam 5 TB alan elde edersiniz. Ekim ayında, bu altı kullanıcı için toplam 6 TB olacak.

OneDrive’da önemli miktarda veri saklayabilir ve dosyaları sadece ihtiyacınız olduğunda Windows bilgisayarınıza indirmek için “İsteğe Bağlı Dosyalar” özelliğini kullanabilirsiniz. Uygulamalar iPhone, iPad, Android, macOS ve Windows 7 için de kullanılabilir. OneDrive dosyalarınızı da bir web tarayıcısında görüntüleyebilirsiniz.

Dosyalara bağlantıları paylaşabilir ve bu bağlantıyı belirli bir süre sonra sona erecek şekilde ayarlayabilir veya paylaşılan dosyayı görüntülemek için bir parola isteyebilirsiniz. Ayrıca, tüm OneDrive dosyalarınızı son 30 gün içinde bir noktaya geri yükleyebilir ve bu da bir fidye yazılımı saldırısından kurtarmanıza yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir