Microsoft Office

Microsoft Teams için yeni özellikler geliyor

Microsoft, toplantılar için 20.000 kişiye kadar katılımcı dahil olmak üzere Teams için yeni özellikleri kullanıma sunmaya başladı.

Microsoft, toplantılar için 20.000 kişiye kadar katılımcı, bulut telefonu, özelleştirme ve özel Teams donanımı dahil olmak üzere Microsoft Teams’e gelen bir dizi yeni özelliği tanıttı.

Microsoft’un Teams için duyurduğu yeni özelliklere aşağıdan göz atabilirsiniz:

  • Toplantılarda 20.000’e kadar katılımcı: Etkileşimli toplantılar için sınır 1.000 katılımcıdır, ancak sınırdan sonra Teams, 20.000’e kadar katılımcıya izin veren “salt görüntüleme” moduna geçer.
  • Şirket logosu: Şirketinizin logosunu toplantılara ekleme yeteneği, daha profesyonel bir görünüm sağlamaktadır. Önümüzdeki aylarda, bu seçenek logolo toplantı lobilerinden başlayarak kullanıma sunulacak ve ardından temel toplantı deneyimini genişletilecek. Bu belirli seçenek, herhangi bir Microsoft 365 veya Office 365 aboneliğine ek lisans olan bir Gelişmiş İletişim planı gerektirmektedir.
  • Teams Araması: Bu, ister ofiste, ister şantiyede, ister evden çalışıyor olsun, müşteriler, ortaklar ve satıcılarla arama yapmak ve cevaplamak için telefon numaralarını kullanan çalışanlar için bulut tabanlı bir telefon sistemidir.
  • Teams Ekranları: Bunlar, dokunmatik ekranı, yüksek kaliteli arama, video ve Cortana tarafından desteklenen özel cihazlardır.
  • Skype Kurumsal desteği: Microsoft ayrıca, Teams’e geçiş yaparken Skype (3PIP) telefonlar için desteği 2023’ün sonrasına taşıdığını da duyurdu. Buna ek olarak Cisco, Yealink, Polycom ve diğer ekiplerin SIP telefonlarındaki temel arama özelliklerini destekleyecek. SIP telefonları için destek 2021’in ilk yarısında sunulacak.
  • Teams Aramaları: Mevcut telefonları yükseltmeye hazırsanız, Microsoft aynı zamanda AudioCodes, Poly ve Yealink’ten uygun fiyata yeni Microsoft Teams telefonlarını fiziksel düğmeler, yüksek kaliteli ses ve arama özellikleriyle tanıtıyor. Ayrıca, yoğun arama gerçekleştiren kullanıcılar için tuş takımlarına ve Teams kullanıcı arayüzüne sahip yeni USB çevre birimleri de bulunmaktadır. Bu USB telefonlar kutudan çıkar çıkmaz çalışır ve hem PC hem de Mac’e bağlanır. Bunlar 2020 sonlarında satışa sunulacak.

Bu yeni özellikler, platform için yakın zamanda duyurulan Tasks uygulamasına ek olarak sunulmaktadır.

İlgili  Küçük işletmeler için Microsoft Teams'ten en iyi şekilde yararlanmanın en iyi üç yolu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir