Microsoft Office

Microsoft Teams Android sürümü için, bas-konuş özelliği geliyor

Microsoft Teams Android için Temmuz ayında gelecek olan yenilik ile bas-konuş Walkie Talkie özelliği kullanılabilir olacak.

Bu yılın başlarında Microsoft, yeni bir Walkie Talkie özelliğinin 2020’nin ilk yarısında Microsoft Teams’e özel bir önizleme olarak geleceğini açıklamıştı. Microsoft, Microsoft 365 Yönetim Merkezi’nde bu özelliğin Teams için Genel Önizleme’de kullanılabileceğini açıkladı ve Android için Temmuz ayı ortasında yayınlanması ve kullanıma sunmanın Temmuz ayı sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Microsoft Teams Android sürümü için Walkie Talkie

Bu özellik, Android telefonlarınızı hücresel veri veya Wi-Fi üzerinden çalışacak telsizlere dönüştürerek anında bas-konuş iletişimi sağlayacak. Microsoft Teams’deki diğer arama özelliklerinden farklı olarak, bas-konuş özelliği bulut üzerinde net, anında ve güvenli sesli iletişim sağlayarak bir grup kişiye veya belirli bir kişiye bir mesaj yayınlayabilir.

Microsoft, Office 365 yöneticilerinin Genel Önizleme sırasında kuruluşunuzdaki kişilere bu özelliği açmak için Teams Yönetim Merkezi’ni kullanarak Walkie Talkie’yi manuel etkinleştirmesi gerektiğini belirtiyor. Etkinleştirildikten sonra, Android telefonlarınızdaki işlevselliği görmek için 48 saate kadar beklemeniz gerekebilir. Özellikle, aynı kanalın üyeleri bas-konuş özelliğini kullanarak birbirleriyle iletişim kurmak için bu özelliği kullanabilecektir.

Microsoft Teams’in telsiz işlevselliği, öncelikle hizmet veya görev odaklı rollerde çalışanların iletişimini güçlendirmek için geliştirilmektedir. Apple’da Apple Watch için benzer bir telsiz özelliğini tanıtmıştı, ancak Teams’de bu özelliği yerleşik hale getirmenin ilginç bir alternatif olması bekleniyor.

İlgili  Küçük işletmeler için Microsoft Teams'ten en iyi şekilde yararlanmanın en iyi üç yolu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir