Microsoft Office

Microsoft Teams bu hafta günlük 12 milyon yeni hesaba ulaştı!

Microsoft’un bugün yayınladığı rapora göre, Microsoft Teams ile son yedi günde 12 milyon yeni günlük hesap oluşturuldu. Bulut tabanlı iletişim ve işbirliği aracı şu anda günde 44 milyondan fazla uzak çalışana ve öğrenciye tarafından kullanılıyor.

COVID-19, Teams kullanımında eşi görülmemiş bir artış sağlıyor

Dünya şimdi, korona virüs pandemisinin ardından iş operasyonlarının ve eğitimin sağlamak için Teams gibi dijital çalışma alanlarına ve video konferans platformlarına dönüyor.

Microsoft, on binlerce çalışanının evden çalışmasına izin vererek kendi başına liderlik ediyor. Teams’i işyeri konularında iletişim kurmak ve işbirliği yapmak için kullanıyorlar.

Şimdiden sohbet, video ve dosya işbirliğinde uzaktan çalışmayı ve öğrenmeyi sağlayan çözümlerin çalışma şeklimizin nasıl merkezi hale geldiğini görüyoruz. Teams kullanımında benzeri görülmemiş bir artış gördük ve şu anda günlük 44 milyondan fazla kullanıcımız var.

COVID-19 tehdidi nedeniyle bazı okullar dünyanın farklı yerlerinde zaten kapalı. 12 milyon yeni Teams kullanıcısının bir kısmının öğrenciler ve yüksek öğrenim kurumlarından oluşmasına şaşmamalı.

Örneğin, İtalya’nın Bologna Üniversitesi, kursların %90’ını bulutta barındırılan iletişim aracına taşıdı.

Fortune 100 şirketleri Teams kullanıyor

Microsoft Teams için ABD’deki en büyük ve en başarılı şirketlerden birkaçının tanınmasını sağlamak oldukça başarılı. Redmond teknoloji devi 93 Fortune 100 şirketinin Office 365 destekli ürünü kullandığını söyledi.

Platformun büyümesinin bir kısmı, dünya çapındaki geniş erişimiyle de ilişkilendirilebilir. 181 pazarda mevcut ve 53 farklı dili desteklemektedir.

Teams beklentileri karşılayacak mı?

Günlük 44 milyondan fazla kullanıcısıyla Teams muhtemelen şu ana kadar önde gelen dijital çalışma alanı aracıdır. COVID-19‘dan önce kuruluşlar, verimliliği ve rahatlığı optimize etmek gibi seçenekler için bu platformu kullanmaktaydılar.

İlgili  İngiltere hükümeti önümüzdeki günlerde Amazon'da korona virüs test kitleri satmaya hazırlanıyor

Ancak günümüzde işletmeler bir zorunluluk olarak hayatta kalma meselesinde Teams’den yararlanıyor. Şirketler faaliyetlerinin devam etmesini ve çalışanlarının güvende olmasını istiyor.

Peki, sohbet, video konferans ve dosya paylaşım araçlarıyla uzaktan çalışma tek seçenek olduğunda işe yarayabilir mi? Umarım teknoloji, gecikme, hizmet kullanılabilirliği ve veri güvenliği gibi alanlarda kullanıcı beklentilerini karşılayabilirler.

Ölçeklenebilirlik aynı zamanda Teams’in güvenilirliği için de kritiktir. Ülke çapında beklenmedik bir kilitlenme durumunu düşünün. Etkilenen tüm kuruluşlar, Teams’i yüz binlerce uzak çalışana hızlı bir şekilde yüklemeyi başarabilecek mi?

Dünya yakında öğrenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir