Microsoft Office

Outlook Yakında E-postalarınızı Cortana Aracılığıyla Size Okuyabilecek

Microsoft, Cortana’yı mümkün olduğunca çok sayıda uç noktaya eklemek konusunda kararlı. Geçtiğimiz günlerde, Cortana’nın To Do ile bütünleşmesi, Wunderlist’in gün batımına doğru ilerlemesiyle başladı.

iOS’ta Cortana, takviminizde planlanmış toplantılara seyahat süreleriyle ilgili sizi uyararak Outlook’ta zaten vardı, ancak Microsoft’un dijital asistan için daha fazla planı olduğu görünüyor.

İç kısımdaki 3.3 sürümü ile başlayan kaynakların, Cortana’nın odaklanmış gelen kutusunda bulunan e-postaları geri okuma seçeneğinin artık mevcut olduğu, yani önemli olanları paylaştığı bir seçenek var.

Outlook Yakında E-postalarınızı Cortana Aracılığıyla Size Okuyabilecek

Bu özellik oldukça akıllı. Telefon hoparlörler, kulaklıklar, hatta arabanız gibi harici bir Bluetooth bağlantısına bağlandığında, yeni e-postaları seslendirmek için gelen kutusunda sanal bir düğme görünür. Ayrıca, oynatmanın ne kadar süreceği konusunda bir zaman tahmini de var.

Sonrasında, çok doğal bir ses ile Cortana e-postalarınızı okumaya başlayacak. Kullanıcılar e-postaları istedikleri zaman kaydırarak atlayabilir ve her bir okunmanın sonunda Cortana “sil”, “cevap” veya “bayrak” gibi bir kullanıcı yanıtı bekler. Hiçbir şey söylenmezse asistan bir sonraki e-postaya geçer.

Ekranda duraklatmak, işaretlemek veya silmek için düğmeler var.

Asistan da akıllı görünüyor. Cortana sadece tüm e-posta içeriğini okumakla kalmaz, e-postadaki metni ve ilgili bilgileri alabilir. E-postada Amazon siparişi gibi bir çok biçimlendirme ve grafik varsa, Cortana kullanıcıyı ekran üzerinde en iyi görüntülenen “çok sayıda görsel içerik” olduğunu bildirir.

Outlook Yakında E-postalarınızı Cortana Aracılığıyla Size Okuyabilecek

Genel olarak, gayet iyi yapılmış ve tüm deneyimi basit bir ekran anlatıcıya karşı doğal hissettirmek için çok çaba sarf edilmiştir.

İlgili  Outlook yakında kaldığınız yerden devam etmenizi sağlayacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir