Oyun

Epic Games Store iade talebi nasıl oluşturulur?

Dijital oyun mağazalarının çoğunda oynayamadığınız, yanlışlıkla satın aldığınız veya oyundan hoşlanmadığınız durumlar için iade ödeme politikaları vardır. Epic Games Store için iade talebi oluşturmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Epic Games Store Para İadesi Talep Etme

Epic’in geri ödeme politikası Steam’e benzer durumda. Politikaya göre, oyunu satın aldıktan sonraki 14 gün içinde ve iki saatten daha kısa bir oyun süresiyle iade ettiğiniz sürece herhangi bir nedenle tam bir geri ödeme alabilirsiniz. Hizmet Şartları ihlalleri de dahil olmak üzere herhangi bir nedenle bu oyundan yasaklandığınızda geri ödeme alamazsınız.

İşleme başlamak için herhangi bir tarayıcı açın ve epicgames.com adresine gidin, ardından üst çubuktaki “Yardım” ı tıklayın.

Epic Games Store Para İadesi Talep Etme

Mağazanın yardım sitesine erişmek için “Epic Games Mağazası” nı seçin.

Epic Games Store Para İadesi Talep Etme

Bize Ulaşın formunu açmak için sayfanın sağ üst köşesindeki mavi “Bize Ulaşın” düğmesini tıklayın.

Epic Games Store Para İadesi Talep Etme

Formu diliniz, adınız ve e-posta adresinizle doldurun. Destek formu adınızın isteğe bağlı olduğunu söylese de, Epic Games kimliğinizi doğrulamak için ulaşabilir ve bu alanı önceden doldurmak işlemi hızlandıracaktır. Ürün Başlığı altında iade istediğiniz oyunu seçin; altındaki alanda, kullandığınız işletim sistemini belirtin. “Sorunuzu En İyi Tanımlayan Açılır Seçimi Kullan” menüsünü açın ve “İade İsteği / Satın Alma Sorunları” nı tıklayın.

Epic Games Store Para İadesi Talep Etme

Sorununuzu açıklayın. Her şeyin olması gerektiği gibi olduğundan emin olmak için geri ödeme almak istediğiniz kısa ve net bir neden belirtmenizi öneririz. İşiniz bittiğinde güvenlik kodunu yazın ve “Gönder” i tıklayın. Epic Games’ten isteğinizin alındığına dair e-posta onayı alacaksınız.

Geri Ödeme Talebi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Epic gibi büyük şirketler söz konu para iadesi olduğunda tüm detayları incelemektedirler. Geri ödeme isteğinizin sorunsuz bir şekilde yapıldığından emin olmak için birkaç ipucu:

  • Sorununuzu İletişim formunda açıklarken, geri ödeme isteğini hızlandırmak için ilk satın alma işleminizden aldığınız e-posta fişinde gelen sipariş numarasını ekleyin.
  • İadelerin satın alma tarihinden itibaren 14 gün içinde talep edilmesi gerektiğini ve oyunun iki saatten fazla oynama süresi varsa geri ödeme almaya uygun olmayacağınızı unutmayın.
  • Epic Games mağazasının dışında bir kod satın aldıysanız, bu mağazadan para iadesi istemeniz gerekir.
  • Bu oyundan yasaklandınız veya hizmet şartlarını ihlal ettiyseniz iade alamazsınız.
  • Epic Games mağazasından tam fiyatla bir oyun satın aldıysanız ve satın alındıktan sonra 14 günlük geri ödeme süresi içinde ve iki saatlik oyun süresinin altında geri ödeme alabilir ve oyunu tekrar satın alabilirsiniz.
  • Bir iade talebi isteğini iptal etmek isterseniz, geri ödeme isteğini ilk kez gönderdiğinizde aldığınız destek talebi e-postasını yanıtlayın.
İlgili  Fortnite Battle Royale için 5 Güvenlik Önerisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir