Oyun

Vikingler temalı Assassin’s Creed hakkında bildiğimiz her şey

Ubisoft daha önce Assassin’s Creed Syndicate‘ten sonra yıllık olarak Assassin’s Creed çıkarmaktan vazgeçmişti ve Odyssey 2018’de piyasaya sürüldüğü için, 2020’de yeni bir Assassin’s Creed oyunu bekleniyor

Yeni Assassin’s Creed oyunuyla ilgili resmi olarak hiçbir şey bilmiyoruz. Ubisoft, bir sonraki Assassin’s Creed’in nasıl olacağını, nerede geçeceğini açıklamış durumda değil.

Yeni Assassin’s Creed hakkında doğru olabilecek bilgiler

The Division 2'de Piece of Eden tutan İskandinav adamı gibi görünen poster.

The Division 2’de Piece of Eden tutan İskandinav adamı gibi görünen poster. (Kaynak: Kotaku)

Kotaku ile konuşan iki kaynaktan, bir sonraki Assassin’s Creed‘in (‘Kingdom’ olarak adlandırıldığı iddia ediliyor) Vikings temalı olduğuna dair güvenilir bilgiler var. Bu, Ubisoft’un The Division 2‘de yayınlanan bir bölümün Valhalla kelimesi altında bir İskandinav adamı gösterdiği ve bir Piece of Eden tuttuğu görülünce desteklenmiş oldu. Ubisoft’un, maalesef iptal edilen Pioneer’de olduğu gibi, bir sonraki projeleri için bu tarz ufak ipucları bıraktığı biliniyor.

Yerler

Oyun büyük olasılıkla Viking‘leri takip edeceğinden, muhtemelen Danimarka, Norveç, Finlandiya, İzlanda veya İsveç gibi bazı İskandinav ülkelerini keşfedeceğiz. Özellikler söz konusu olduğunda, içinde hangi konumların olabileceğini veya bulunmayacağını bilmiyoruz.

Zaman dilimini de bilmiyoruz, ama Vikingler 8. yüzyılın sonu ile 11. yüzyılın sonları arasında ortaya çıktılarsa, o zamanlar arasında bir zaman bekleyebiliriz.

Oynanış

Oyun muhtemelen Assassin’s Creed Origins ve Odyssey’inkine benzer RPG unsurlarına yoğun bir şekilde odaklanan bir oynanışa sahip olacak. Diyalog seçenekleri geri dönebilir.

Çıkış Tarihi ve Platformlar

Bir sonraki Assassin’s Creed muhtemelen geçmiş emsali değerlendirerek 2020 Güz döneminde çıkışı yapılacak. Ubisoft başka bir Unity / Rogue pişmanlığı istemezse, oyun hem PC hem de yeni nesil platformlarda piyasaya sürülebilir. COVID-19’un gecikmelere neden olup olmayacağı henüz belli değil.

İlgili  Assassin's Creed Valhalla için Xbox Smart Delivery desteklenecek

Bir sonraki Assassin’s Creed hakkında sızıntılar ve söylentiler

Assassin’s Creed Ragnarok adlı bir oyun hakkında son zamanlarda gördüğünüz “sızıntı” ve söylentilerin çoğu muhtemelen doğru değil.

Bu sahte sızıntının ayrıntıları Reddit’te toplanmış durumda. Ancak insanların konuşmasını sağlayan daha ilginç sızıntılardan birkaçını sizler için buraya ekliyoruz:

  • Xbox One, PS4, PS5 ve Xbox Series X için çıkacak.
  • PlayStation etkinliğiyle tanıtılıp 29 Eylül 2020’de çıkacak.
  • Ghost Recon Wildlands gibi coop 4 oyunculu olacak.
  • Oyuncu sadece tek bir karakter olarak oynayabilir.
  • Farklı sınıflar ve sınıfa dayalı yetenek ağacı değişiklikleri dahil olmak üzere yoğun RPG mekaniğine devam ediyor. Oyuncu sınıfı belirli bir karakterle değiştirilebilir.
  • Her silahta rünler eklenebilir, yükseltilebilir ve dayanıklılık artırılabilir.
  • Silah dayanıklılığı artık devreye giriyor ve oyuncuları silah havuzlarını daha etkin kullanmaya zorlanıyor ve yükseltilebilecek daha küçük bir envanteri yönetmeye zorlanıyor.
  • Oyun, Paris’in kuşatmasında 845’te Viking lideri Ragnar’ın bir müttefiki olan Jora’nın babası Rorik’i baz alarak geçiyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir