Oyun

Fortnite Google Play’de yayınlandı

Fortnite ilk olarak mobil cihazlar için piyasaya sürüldüğünde, oyun Google Play Store’da bulunmuyordu.

Bununla birlikte, Epic bugün Fortnite‘ın Google Play Store’a sunulacağını açıkladı ve oyun şu anda Android kullanıcıları için resmi olarak mağazada mevcut.

Sadece Epic Games aracılığıyla birkaç yıl kullanıldıktan sonra sonra, Fortnite artık Google Play Store‘da mevcut.

Daha önce Fortnite, Google Play Store’dan uzak tutuluyordu. Epic, 2019 yılında The Verge‘e Google’dan şirketin uygulama içi satın alımlar için % 30 ücretinden muaf olmasını istediğini söylemişti. Google bu tür bir muafiyeti kabul etmedi, bu yüzden de Fortnite Google Play Store’da yayınlanmamıştı.

Ancak Salı günü Polygon’a gönderilen bir açıklamada Epic, değişikliğin nedeninin Google’ın Google Play Store dışında bulunan uygulamalara koyduğu dezavantajlardan kaynaklandığını belirtti.

Google Play Store dışındaki Android’de 18 aylık Fortnite kullanımından sonra, temel bir gerçeğe geldik:
Google, indirilen ve güncellenen yazılımlar için korkutucu, tekrarlayan güvenlik pop-up’ları, kısıtlayıcı üretici ve taşıyıcı anlaşmaları ve ilişkileri, üçüncü taraf yazılım kaynaklarını kötü amaçlı yazılım olarak nitelendiren Google halkla ilişkiler gibi teknik ve ticari önlemler yoluyla Google Play’in dışında indirilebilir yazılımları dezavantajlı hale getirdi ve Google Play mağazası dışında yüklenen yazılımları engellemek için Google Play Protect gibi yeni mücadeleler ortaya çıkardı.
Bu nedenle, Google Play Store’da Android için Fortnite’ı yayınladık. Epic Games Uygulaması ve Fortnite’ı Google Play dışında da kullanmaya devam edeceğiz.

İlgili  Android'de Kişileri Yedekleme ve Aktarma Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir